Wiele mówi się o konstrukcjach, poszyciach dachowych, ogrzewaniu hal namiotowych czy pokryciu ścian, ale niewiele powiedziano na temat podłogi i podłoże hali namiotowej, które jest potrzebne gdy stawiamy nową halę namiotową. Jak ważna jest podłoga i czy w ogóle jest istotna? O tym dowiesz się za chwilę z tego artykułu!

 

Czy podłoga w hali namiotowej, jest ważna i jaką pełni funkcję?

Moglibyśmy powiedzieć, że podłoga, jest istotna, ale czy jest w ogóle potrzebna? Pytanie może być podchwytliwe, ponieważ często stawiamy hale namiotowe bez podłogi, a w zasadzie prawie zawsze. Ma to swoje plusy i minusy, dlatego warto się nad tym tematem zatrzymać choćby na chwilę. Gdybyśmy przyjrzeli się dokładnie, w jaki sposób wygląda typowa hala namiotowa, moglibyśmy powiedzieć, że każda z nich, jest pozbawiona podłogi – to tylko cztery ściany i dach.

Na takiej definicji moglibyśmy poprzestać, bo w zasadzie to prawda. Do postawienia hali namiotowej nie potrzebujemy podłogi, a jedynie stabilnego podłoża, które będzie na tyle mocne, że nie wpłynie w żaden sposób na przemieszczanie się hali namiotowej czy jej odchylanie, a więc utrzyma zakładany poziom. Z definicji podłoga, jest płaską powierzchnią, która została przystosowana do bezproblemowego poruszania się po niej, a więc może ją pełnić dowolna powierzchnia płaska, po której można się poruszać bez przeszkód i składować dowolne przedmioty.

Podłoga pełni bardzo istotną rolę zawsze i wszędzie, gdzie potrzebny jest płynny transport. W halach namiotowych rolę podłogi, pełnią podłoża specjalnie przygotowane do montażu obiektu, a więc często jest to teren utwardzony, podłoże asfaltowe czy z kostki brukowej.

 

podłoże hali namiotowej

 

Jaka jest użytkowa rola podłoża w halach namiotowych?

Warto podkreślić, że montaż hali namiotowej prawie zawsze odbywa się bez konieczności tworzenia podłoża czy też budowania konstrukcji, na której następnie położona jest podłoga lub też inne podłoże. Istnieją hale, w których wymagane jest wyłożenie odpowiedniego podłoża, jednak o tym powiemy sobie za chwilę. Głównym zadaniem podłogi czy podłoża, jest komfortowe przemieszczanie.

Bez względu czy będą to wózki widłowe, ludzie czy jakieś inne pojazdy lub maszyny, podłoże powinno być odpowiednio dopasowane do specyfiki pracy i przeznaczenia hali namiotowej. Warto również podkreślić, że podłoże powinno być zbudowane w taki sposób, aby mogło wytrzymać różnego rodzaju pracę. Wiadomo, że każde podłoże pracuje.

Czy są to drogi szybkiego ruchu, autostrady, chodniki czy drogi utwardzone, na każdą z nich oddziałują różnego rodzaju ruchy tektoniczne i wszystkie inne ruchy związane z życiem naszej planety. Podłoża w halach namiotowych są zwykle różnorodne. W zależności od tego, czy klient dysponuje możliwością wyłożenia podłoża pod nową halę namiotową, czy nie, najczęściej stosowane są: asfalt, kostka brukowa lub zwykła ziemia utwardzona, na której stawiamy specjalne bloki kamienne, aby utrzymać poziom i zapewnić hali namiotowej odpowiednio twarde podłoże.

W przypadku podłoża w halach namiotowych, zawsze warto pamiętać, aby nie była to zwykła ziemia, która w przypadku jakichkolwiek opadów deszczu może zamienić się w błoto i uniemożliwić składowanie towarów lub spowodować, że palety i materiały składowane pod dachem hali namiotowej zamokną i będą bezużyteczne.

 

Konstrukcja podłogi modułowej i jej rola w przypadku hal namiotowych

Hale namiotowe są najczęściej stawiane na podłożu udostępnionym przez klienta, u którego wykonujemy montaż. W przypadku podłoża asfaltowego lub kostki brukowej, możemy stworzyć dowolną halę namiotową bez ograniczeń. Jednak w przypadku hal namiotowych, które wymagają specjalnego podłoża np. hale przeznaczone dla wystaw eventów i innych tego typu wydarzeń, najczęściej przenośną podłogę, która ma za zadanie zapewnić stabilne i estetyczne podłoże. Stworzenie tego typu podłogi polega na umieszczeniu specjalnej konstrukcji, na której układane są przygotowane do tego panele podłogowe. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które hale namiotowe wykorzystują do innych celów, niż magazyny czy hale produkcyjne.

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button