Hale namiotowe są obecnie bardzo popularnymi obiektami magazynowymi. Coraz większą popularność zyskują jednak już nie tylko jako magazyny, ale również obiekty produkcyjne czy rozrywkowe. Jeżeli jesteś ciekawy, jakie zastosowanie posiadają hale namiotowe, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się dlaczego warto zainwestować we własną halę namiotową!

 

Szeroki zakres funkcjonalności hal namiotowych w praktyce

Wspomnieliśmy, że hale namiotowe są obiektami o szerokim zastosowaniu i tak naprawdę mogą posłużyć jako dowolny obiekt. Są doskonałą alternatywą dla hal magazynowych murowanych, zarówno tych przemysłowych i opartych o konstrukcji stalowej, przytwierdzonej bezpośrednio do podłoża na stałe. Budowa i montaż tego typu hal zajmuje o wiele więcej czasu, jest o bardziej kosztowne i wymaga odpowiednich zezwoleń oraz ekipy budowlanej wraz z kierownikiem budowy, który będzie czuwał nad prawidłowością wykonywanych prac.

Nie od dzisiaj wiadomo, że początkowo hale namiotowe były zwykłymi, większymi namiotami, które służyły przede wszystkim jako zadaszenie dla różnego rodzaju imprez plenerowych np. sportowych, firmowych czy eventów różnego typu. Z czasem hale namiotowe zaczęły ewoluować i połączono to, co najlepsze z namiotów z konstrukcjami stalowymi i aluminiowymi. Na początku nie były przeznaczone jako hale magazynowe ze względu na lekką konstrukcję. Bardzo często były używane podczas różnego rodzaju targów czy wystaw.

 

Dlaczego hale namiotowe zyskały taką popularność

Główną zaletą, jest prosta konstrukcja, która opiera się o lekkie materiały i zarazem wytrzymałość oraz solidność, przy niewielkich gabarytach. Można powiedzieć, że hale namiotowe, to najlżejsze konstrukcje magazynowe na rynku – szczególnie te aluminiowe. Dodatkowym atutem, jest również fakt, że można stworzyć odpowiednią przestrzeń zadaszoną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb własnego przedsiębiorstwa. Jedną z najważniejszych zalet hal namiotowych, jest to, że wewnątrz hali namiotowej Haltech Group nie znajdą Państwo żadnych elementów konstrukcyjnych.

Dzięki temu powierzchnia wewnątrz obiektu, jest w pełni funkcjonalna i można ją wykorzystać w dowolny sposób. 100% powierzchni wewnętrznej hali namiotowej, służy do załadunku, ponieważ w środku hale nie posiadają filarów czy dodatkowych konstrukcji wzmacniających, ponieważ nie potrzebują tego typu rozwiązań. Hale namiotowe to również konstrukcje modułowe, a więc każdy obiekt może zostać dopasowany w dowolny sposób. Dlatego produkcja hali o dowolnym rozmiarze, nie napotyka na żaden problem konstrukcyjny.

Dzięki temu powstają obecnie zarówno małe hale garażowe, które pomieszczą jeden czy dwa samochody i wielkie hale produkcyjne lub hangary namiotowe, pod którymi można przechowywać kilka samolotów czy helikopterów. Bywają również komisy samochodowe, które w tego typu obiektach utrzymują pod zadaszeniem najbardziej wartościowe auta dla klientów.

 

Dla kogo przeznaczone są hale namiotowe?

Jeszcze do niedawna hale namiotowe zamawiały wyłącznie firmy. Teraz już wiemy, że zarówno osoby prywatne i gospodarstwa rolne również potrzebują tego typu rozwiązań. Osoby prywatne najczęściej stawiają halę namiotową, aby służyła jako garaż, a rolnicy wykorzystują je w różnoraki sposób – jako magazyn, hangar czy hala produkcyjna dla trzody chlewnej. Jeżeli mielibyśmy powiedzieć cokolwiek na temat przeznaczenia hal namiotowych, to nie ma ograniczeń, ponieważ ich konstrukcja pozwala na różnorodne zastosowanie.

Hale namiotowe zamawiają zarówno firmy transportowe, jak produkcyjne czy sezonowi przedsiębiorcy, którzy sprzedają np. jedynie latem swoje wyroby czy to nad morzem, czy w górach. Wtedy możemy mówić o wynajmie hal namiotowych, który często będzie bardziej opłacalny od zakupu, jeżeli wykorzystujesz halę wyłącznie sezonowo. W przypadku całorocznych hal namiotowych, które są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa codziennie przez cały rok, dobrym wyjściem, jest zakup nowej hali namiotowej.

Szczególnie w przypadku, gdy jej przeznaczeniem będzie ujeżdżalnia koni, obiekt sportowy czy hala produkcyjna albo myjnia samochodowa. Tego typu rozwiązania potrzebują całorocznego obiektu, który będzie dodatkowo odpowiednio serwisowany i co roku sprawdzany.

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas i poznaj wycenę hali namiotowej! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button