Chęć zakupu i montażu hali namiotowej na terenie własnego przedsiębiorstwa, jest niezwykle ważną decyzją i powinna być przemyślana oraz określona przez pryzmat prawdziwych potrzeb Twojej firmy. Określenie dokładnych wymiarów i parametrów hali namiotowej, warunkuje wyprodukowanie idealnej przestrzeni magazynowej lub innej konstrukcji, która będzie jednym z ważnych punktów strategicznych, wspomagających rozwój Twojego przedsiębiorstwa.

 

Wycena hali namiotowej jako ważny element produkcji

Wycena nowej hali namiotowej, stanowi niezbędny element, aby rozpocząć proces wyceny oferty i możliwość zaoferowania klientowi propozycję wykonania odpowiedniego obiektu. Przesyłając wycenę hali namiotowej poprzez formularz kontaktowy, otrzymujemy wstępne informacje na temat wymagań i wytycznych, dotyczących wymiarów i rodzaju nowego obiektu namiotowego. Na tej podstawie możemy rozpocząć tworzenie oferty, ale również jesteśmy upoważnieni do przeprowadzenia rozmowy telefonicznej z klientem, aby porozmawiać o szczegółach i dodatkowych elementach obiektu, które nie zostały uwzględnione w formularzy wyceny.

Każdy przedsiębiorca zna dobrze swoją firmę i jest w stanie określić dokładnie, jakiego rodzaju hali potrzebuje jego przedsiębiorstwo. Bez względu czy będzie to hala magazynowa, produkcyjna czy rolnicza lub będzie pod dachem hali prowadzona hodowla zwierząt np. kur, krów czy świń, Każda hala namiotowa wymaga odpowiedniego określenia wymiarów i określenia wszelkiego rodzaju dodatkowych elementów i urządzeń, które muszą zostać zainstalowane i zamontowane pod dachem hali namiotowej.

Wymiary hali namiotowej, jest wyłącznie określeniem jej długości, wysokości i szerokości. Hale tego typu składają się z różnych elementów składowych i wymagają również dokładnego określenia podłoża, na którym hala powstanie i zostanie na nim umiejscowiona. Zaczynając od samego początku, wycena hali namiotowej przez klienta, polega głównie na określeniu wymiarów i wszystkich jej składowych, które może określić w formularzu wyceny. Nie wszystkie jednak elementy można uwzględnić, dlatego niezbędny będzie wywiad w postaci rozmowy telefonicznej.

 

 

Dokładne określenie elementów hali namiotowej w wycenie

Produkcja hal namiotowych opiera się, w głównej mierze, na stworzeniu odpowiedniego szkieletu w postaci konstrukcji stalowej. Od niej rozpoczyna się każdy montaż. Jednak zanim możemy przejść od zamówienia do produkcji, muszą zostać spełnione podstawowe warunki w postaci określenia dokładnych wymagań i wytycznych, dotyczących wyglądu hali i funkcjonalności, które będą zastosowane w postaci finalnej. Przede wszystkim musimy określić w jakim miejscu będzie postawiona hala namiotowa i czy zostanie przytwierdzona bezpośrednio do podłoża przy pomocy specjalnych kotw, czy będziemy ją umieszczać na blokach betonowych. Różnica w położeniu i montażu polega na dostępności podłoża, określonego przez właściciela firmy.

Czasami na terenie firmy nie ma warunków, aby dokonać montażu hali namiotowej w określony sposób, ponieważ może się okazać, że podłoże wymaga utwardzenia lub wręcz wykonania wylewki betonowej, jeżeli podłoże nie będzie na tyle stabilne, aby można je było utwardzić w naturalny sposób. Wtedy należy również wykonać odpowiedniego szacunku podłoża i dokonać utwardzenia poprzez wybranie podłoża i wykonanie wylewki lub przez zasypanie miejsca odpowiednio twardym materiałem np. gruzem, a następnie odpowiednio twardym podłożem do utwardzeń np. grysem.

Jeżeli przedsiębiorca dysponuje odpowiednim miejscem, czyli utwardzonym podłożem lub kostką brukową, możemy umieścić halę namiotową na blokach betonowych. Istnieje również możliwość przytwierdzenia hali namiotowej do podłoża odpowiednimi kotwami, które umożliwiają przytwierdzenie obiektu zarówno na utwardzonej ziemi i betonowej wylewce. Odpowiednie umiejscowienie hali namiotowej, jest jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym z elementów montażu. Dlatego kładziemy bardzo wyraźny nacisk na dokładne określenie, jaką powierzchnią dysponuje klient.

Istotne elementy najlepiej uzgodnić we wstępnej wycenie i przed stworzeniem dokumentacji technicznej, ponieważ takie działanie zapobiega późniejszym poprawkom i różnego rodzaju opóźnieniom w montażu. Wydłużają tym samym czas oczekiwania na produkcję hali, ponieważ każda zmiana może mieć kluczowy wpływ na funkcjonalność hali i jej parametry nośne. Warto pamiętać, że dodatkowe drzwi, brama czy okna dachowe, muszą zostać odpowiednio uwzględnione w trakcie wstępnego określania specyfikacji.

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button