Konstrukcje stalowe są powszechnie wykorzystywane jako konstrukcje nośne. Wiąże się to między innymi z ich dostępnością, elastycznością oraz wytrzymałością. Z tych powodów stal doskonale sprawdza się przy obiektach typu hale namiotowe: poszczególne elementy łatwo złożyć, wytrzymałość konstrukcji jest podobna jak w klasycznych budynkach z cegły, a elastyczność materiału zwiększa odporność na silne wiatry.

Jak ważna jest wytrzymałość konstrukcji stalowych?

Architekt musi dokonać odpowiednich obliczeń, aby stwierdzić, czy dana konstrukcja jest odpowiednio wytrzymała. Zakłada się określoną powierzchnię ścian bocznych, dachu oraz innych elementów konstrukcji. Uwzględnić należy siłę wiatru oraz ciężar śniegu (jeśli budynek będzie stał w zimie). Pomagają w tym odpowiednie normy, które podpowiadają, jakie współczynniki bezpieczeństwa przyjmować w danej sytuacji.

Stworzona konstrukcja musi wytrzymać ciężar własny oraz maksymalne możliwe obciążenie wynikające z warunków pogodowych. Hale namiotowe i magazynowe tworzone są w oparciu o doświadczenie firm oraz obliczenia architektów. Jednak ogromne znaczenie ma także sposób konstrukcji. Dzięki opatentowanym metodom można zwiększać wytrzymałość bez zwiększania ciężaru budynku. Haltech kładzie duży nacisk na poszukiwanie optymalnych rozwiązań, które zapewnią większe bezpieczeństwo i wytrzymałość przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości stali, co obniża koszty i zwiększa powierzchnię dostępną wewnątrz konstrukcji.

Kratownice stalowe

Co wpływa na wytrzymałość konstrukcji stalowych?

Hale namiotowe do wynajęcia muszą cechować się odpowiednią lekkością, aby łatwo było je przewieźć i złożyć w dowolnym miejscu. W jaki sposób firma Haltech wpływa na wytrzymałość konstrukcji?

  • Wysoka jakość materiałów oraz montażu pozwala tworzyć większe hale na zamówienie przy użyciu podobnej ilości stali. Nasza stal posiada wysokie parametry, a dodatkowo pracujemy na najnowszych urządzeniach, które umożliwiają nam precyzyjną obróbkę.
  • Profesjonalny montaż. Na miejscu także trzeba wykazać się doświadczeniem i starannością. Dzięki temu wszystkie elementy odpowiednio do siebie przylegają i nigdzie nie powstają słabsze miejsca, stanowiące niebezpieczeństwo dla użytkowników.
  • Odpowiedni projekt to podstawa. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, opatentowanych rozwiązań, nasze hale namiotowe i magazynowe charakteryzują się najlepszą wytrzymałością na rynku.
  • Zabezpieczenie przed rdzą i warunkami pogodowymi. W czasie eksploatacji może dojść do uszkodzenia niezabezpieczonego miejsca. Rdza może stanowić duże niebezpieczeństwa. Dlatego hale namiotowe do wynajęcia są starannie sprawdzane pod tym kątem. Dodatkowo zabezpieczamy je w najlepszy dostępny sposób.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze hale spełniały nie tylko surowe normy prawne, ale przede wszystkim zasługiwały na uznanie naszych klientów.

Zamów halę dla siebie

Interesuje Cię własna hala na zamówienie? Skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci nasze najlepsze projekty. Sprawdź sam, jak wytrzymałe hale robimy – galerie istniejących już naszych hal.

Call Now Button