Budowa hali namiotowej oraz pytania z nią związane

Każde przedsiębiorstwo prędzej czy później potrzebuje dodatkowych przestrzeni magazynowych. Może nie od razu, ale inwestycja w dodatkowe magazyny, to wybór między budową nowego obiektu lub wynajmowaniem przestrzeni od firm, które posiadają ogromne obiekty magazynowe pod dzierżawę. Nasi klienci bardzo często zadają bardzo wiele pytań odnośnie używanych przez nas technologii, możliwości hal namiotowych, a czasami tworzą tak interesujące zapytania, że sami jesteśmy zaskoczeni. Pomysłowość i dociekliwość klientów, to dla nas powód do tego, aby sprawdzać wszystko dokładnie, obliczać jeszcze lepiej i tworzyć jeszcze bardziej spersonalizowane oferty. Bardzo się cieszymy, że zadajecie nam tyle pytań.

Zazwyczaj jednak klienci pytają nas o najbardziej charakterystyczne cechy hal namiotowych, ich budowę oraz parametry konstrukcyjne, które chcieliby wykorzystać do budowy takiej lub innej hali magazynowej. Dlatego postanowiliśmy Wam przedstawić najważniejsze informacje dotyczące naszych hal namiotowych. Wiemy, że dla Was – naszych klientów, to bardzo ważna kwestia. Często pytacie, czy nasze hale namiotowe są objęte gwarancją. Oczywiście, że tak. Jak każdy nowy produkt, nasze hale są objęte 36-miesięczną gwarancją producencką. Naszej gwarancji udzielamy na podstawie wystawionej faktury VAT lub potwierdzenia wpłaty środków na nasze konto firmowe. W ramach gwarancji zapewniamy pełną opiekę gwarancyjną podczas użytkowania hali przez 3 lata.

Wielu naszych klientów ma nadal wątpliwości dotyczące konieczności pozwolenia na budowę hali namiotowej – czy jest potrzebne, kiedy i jakie hale są objęte obowiązkiem ubiegania się o pozwolenie na budowę. Tak naprawdę takich informacji udziela najbliższy Urząd Gminy lub Miasta, odpowiedni do miejsca Waszego zamieszkania. Istnieje również zapis w Ustawie PRAWO BUDOWLANE (Art 29, rozdz. 4, pkt 2), który mówi: “Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.” Interpretując powyższy przepis stwierdzić można iż na każdej działce o powierzchni 500 m2, nie można bez pozwolenia postawić obiektów powyżej 25 m2.

budowa hali namiotowej

Pytania konstrukcyjne o halę namiotową

Nasi klienci mają również ciekawe pytania natury konstrukcyjnej. Pytacie nas również, w jaki sposób przygotować powierzchnię pod budowę hali namiotowej, do czasu naszego przyjazdu na montaż. Pytacie Państwo kiedy otrzymacie informacje o dacie montażu i terminach. Tak naprawdę wszystkie terminy ustalamy indywidualnie z każdym klientem i wtedy również określamy czas potrzebny na stworzenie hali namiotowej dla Was oraz termin realizacji. Czas realizacji, jest bardzo różny i nie potrafimy dokładnie określić ram czasowych, ponieważ zależą one od ilości klientów, których musimy obsłużyć oraz czasu oczekiwania na materiały itp. Jednak na pewno poinformujemy Was 3-4 dni przed naszym przyjazdem na montaż o naszym przybyciu. Wtedy wspólnie ustalimy, czy ten termin jest ostateczny, czy mamy przesunąć naszą wizytę w Państwa firmie.

Pytacie również Państwo o wymiary hal namiotowych i często otrzymujemy pytanie o to, czy podawane przez nas wymiary hal namiotowych są wymiarami zewnętrznymi, czy wewnętrznymi. To bardzo ważne pytanie i tak naprawdę może wiele spraw wyjaśnić. Nasza firma podaje wymiary zewnętrzne, ponieważ zawsze istnieje kilkucentymetrowa tolerancja z uwagi na fakt, że hale są skręcane z elementów nośnych. Rzeczywisty wymiar może nieznacznie różnić się od wymiaru zamawianego. Różnica ta nie przekracza jednak kilku centymetrów.

Jedno z bardzo ciekawych i zarazem istotnych pytań, jest wątpliwość o przygotowanie terenu pod montaż hali namiotowej. To faktycznie ważna kwestia, ponieważ hale namiotowe również potrzebują dobrego terenu, aby spełniały swoje zadanie. Dlatego możemy Wam powiedzieć, że preferowanym podłożem dla hali oraz dla nas pod montaż, będzie wylewka o zewnętrznych wymiarach hali lub o większej powierzchni. Teren pod halę powinien być odpowiednio wyrównany i wypoziomowany. Dobrym podłożem pod montaż hali namiotowej będzie również rozłożone i wypoziomowane płyty betonowe lub wylane, tak zwane szklanki fundamentowe, według odpowiednich wytycznych.

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć Wam na najważniejsze pytania. A jeśli będziecie mieli więcej pytań lub chcecie uzyskać odpowiedzi na temat hal namiotowych, po prostu napiszcie je w komentarzach. Postaramy się jak najszybciej rozwiać Wasze wątpliwości i oczywiście uzupełnić nasz wpis o nowe odpowiedzi. Czekamy na Wasze pytania!

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button