Szykujesz się do budowy hali namiotowej, ale nie do końca wiesz, jakie będzie jej przeznaczenie? Zatrzymaj się w tym miejscu! Nie zamawiaj hali! Przemyśl dokładnie co chcesz zbudować, o jakiej wielkości i jakie dokładnie będzie przeznaczenie takiej hali magazynowej, bo możesz się bardzo zdziwić!

 

Hale namiotowe jako przestrzenie magazynowe!

To najczęstsze wykorzystanie hali namiotowej. Gdy firmy potrzebują dodatkowej przestrzeni, ale nie chcą płacić za budowę hali tradycyjnej, czekać na specjalne pozwolenia, zatrudniać ekipy budowlanej i kierownika budowy, często wybierają łatwiejsze i tym samym tańsze rozwiązanie, czy budowę hali namiotowej opartej o konstrukcje stalowe. Jeżeli liczy się dla Ciebie oszczędność pieniędzy i czasu, daliśmy Ci właśnie jeden z powodów, dlaczego warto zainteresować się naszymi halami namiotowymi

Zanim jednak wykorzystasz namiot jako halę magazynową, musisz wiedzieć, co będzie w niej składowane. To nie jest tak, że nie będziesz mógł w późniejszym czasie zaadoptować hali pod produkty lub materiały, które chcesz składować, ale czemu od razu nie zadbać o to, aby hala była przygotowana i gotowa do pracy? Więc jeśli chcesz składować materiały, które nie mogą nabierać wilgoci albo muszą być składowane w odpowiedniej temperaturze, zadbaj o to, aby projekt uwzględniał wszelkiego rodzaju urządzenia klimatyzacyjne, grzewcze, bramy i okna lub świetliki w odpowiednim miejscu.

Musisz pamiętać, że jeżeli będziesz potrzebował hali namiotowej jako magazyn składowania płodów rolnych, w tym zboża, potrzebna będzie dobra cyrkulacja powietrza i zapewnienie odpowiedniej wilgotności powietrza, aby ziarno nie wyschło ani nie spleśniało.

Hale namiotowe jako przestrzenie magazynowe

 

Hale namiotowe jako hale produkcyjne oraz hodowlane

Nie od dawna wiadomo, że hale namiotowe oparte o konstrukcje stalowe, idealnie nadają się jako hale produkcyjne. Jeżeli planujesz inwestycję w taką halę pamiętaj, że pod dachem Twojej hali będą pracować ludzie. Musisz zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, światło, klimatyzację, systemy grzewcze oraz przepisy BHP, które w stosunku do pracy ludzi, są trochę inne, niż w przypadku hali magazynowej.

Podobnie sprawa wygląda, jeżeli mówimy o kompleksie, który ma być wykorzystywany jako hala hodowlana dla trzody chlewnej, ferma kurczaków czy innych zwierząt. Ludzie oraz żywe zwierzęta potrzebują nie tylko odpowiedniej temperatury, ale również dobrych warunków, w których mogą optymalnie pracować i rozwijać się. Dodatkowo będziesz potrzebował zadbać o odpowiednie warunki sanitarne, więc część pomieszczeń, trzeba będzie zaadoptować jako łazienki czy pomieszczenia sanitarne, w których będzie można pobrać czystą wodę czy umyć ręce.

Właśnie dlatego tak ważne jest, aby od samego początku przemyśleć dokładnie, jakie przeznaczenie będzie dla naszego pomysłu najlepsze i jaki projekt hali będziemy potrzebowali wykonać. Gdy już będziesz wiedział, czego naprawdę potrzebujesz, zapraszamy Cię do kontaktu! Odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy każdą wątpliwość!

hale magazynowe Konin Haltech Group Wielkopolska

 

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button