Hale magazynowe to często bardzo duży problem dla przedsiębiorstwa. Szczególnie dla dużych firm, które potrzebują bardzo dużej przestrzeni magazynowej. Wybór między wynajmem magazynu, zbudowaniem stałej hali czy hali namiotowej, to bardzo istotny krok w stronę rozwoju. Dla kogo idealnym wyborem będzie hala namiotowa? Dla mobilnych! Wyłącznie mobilne hale namiotowe mogą zaspokoić potrzeby firm, które nie potrzebują posiadać siedziby w jednym miejscu.

 

Montaż hali namiotowej – prosty krok do własnego magazynu

Na samym wstępie musimy powiedzieć bardzo ważną rzecz. Hale magazynowe nie zawsze są to przestrzenie zbudowane w sposób tradycyjny. Najnowsze technologie pozwalają nam zbudować halę namiotową, która stanie się dla Twojego przedsiębiorstwa głównym magazynem lub halą produkcyjną. Jednak to są rozwiązania, które często są wykorzystane ze względu na cenę i szybkość montażu względem tradycyjnie budowanej hali magazynowej, która musi być nadzorowana przez kierownika budowy czy kierownika projektu. Tradycyjne hale nie są montowane. Potrzebują fundamentów i odpowiedniej wylewki, a później podmurówki z większej cegły, która stanowi filar całej budowy.

Następnie hala magazynowa tradycyjna, zostaje zaopatrzona w konstrukcję ze stali i zostaje obleczona w ściany i dach. Hale namiotowe nie wymagają ani podmurówki, ani fundamentów. Oczywiście jest to dodatkowy plus dla przedsiębiorcy, ale nie jest to warunek konieczny. Dodatkowo montaż hali namiotowej nie wymaga obecności kierownika budowy. Montaż hali trwa zazwyczaj do 48 godzin i polega na przewiezieniu wszystkich elementów hali do siedziby klienta, a następnie wyładowaniu towaru.

Do montażu hali namiotowej, potrzebny jest prosty lub wyrównany odpowiednio teren, na którym hala mogłaby pewnie stanąć. W zależności od wymagań klienta hala może stanąć na podłożu lub na betonowych klockach. Nie ma co do tego specjalnych wymagań czy wskazań. Jedynymi przeciwwskazaniami, to grząski grunt lub niepewny, który będzie się zapadał lub jest narażony na zmywanie przez opady deszczu. W takim wypadku przedsiębiorca, który chce postawić halę namiotową na swoim terenie, musi zadbać o odpowiednią wylewkę lub fundament, który pozwoli na stabilny montaż hali w danym miejscu.

Możliwości hal namiotowych

Montaż hali namiotowej dedykowany jest firmom, które potrzebują bardzo elastycznych rozwiązań. Przedsiębiorstwa budujące swoją pozycję na rynku, często potrzebują dynamicznego rozwoju. Dotyczy to również infrastruktury. W przypadku hali namiotowej sytuacja jest bardzo prosta i nie wymaga tak wielkiego nakładu pracy i czasu, jak w przypadku hali tradycyjnej. Jak widać na załączonym niżej zdjęciu naszego autorstwa, hala namiotowa powstaje na dobrze przygotowanym podłożu (w tym wypadku właściciel zadbał o wylewkę betonową) i składa się z konstrukcji stalowej oraz płyt z blachy trapezowej. Dach stanowi najczęściej plandeka PCV, która bardzo dobrze sprawdza się w tego typu przestrzeniach magazynowych.

Hale namiotowe stanowią o swojej sile i wytrzymałości, ponieważ każda konstrukcja, zostaje przytwierdzona w odpowiedni sposób do podłoża. Nie jest to łączenie wiążące na stałe. Najczęściej wykorzystane są specjalne kotwy mocujące, które w każdej chwili można zdemontować. Hala tego typu, jest konstrukcją mobilną, w zależności od potrzeb klienta. Można ją w każdej chwili zdemontować i przenieść w dogodniejsze miejsce. Dodatkową zaletą takiej hali namiotowej, jest fakt, że każda z nich może zostać modułowo rozbudowana, a więc tak naprawdę nie ma ograniczeń, które mogłyby wystąpić w przypadku chęci powiększenia hali namiotowej.

Najważniejszą rzeczą w przypadku hal namiotowych, jest jednak ich mobilność. Żaden inny kompleks nie będzie miał możliwości, jakie daje hala namiotowa i możliwość demontażu całej konstrukcji. Bez względu na wielkość i położenie, każdą halę można rozłożyć w dowolnym momencie. Jako producent oferujący montaż i demontaż hal namiotowych wiemy, że nasi klienci oczekują naprawdę dobrej oferty i wyjątkowego produktu. Takiego, który spełni wszystkie ich oczekiwania. Dlatego właśnie rekomendujemy hale namiotowe wszystkim przedsiębiorstwom, które nie lubią kompromisów, firmom kurierskim, logistycznym i wszystkim tym, które często wykorzystują tymczasowe przestrzenie magazynowe.

mobilne hale namiotowe

 

Montaż i demontaż hali namiotowej

Jak już wspomnieliśmy, hale namiotowe nie potrzebują obecności całej ekipy i kierownika budowy. Wymagają jedynie pozwolenia na budowę, co jest oczywiste w przypadku tak dużego obiektu. Zamówienie hali namiotowej, to bardzo wygodny sposób na zbudowanie nowego obiektu na terenie swojej firmy. Zupełnie inaczej wygląda cała procedura, która nie wymaga zatrudnienia całej ekipy budowlanej i elektrycznej. Dodatkowo hale namiotowe dedykowane są również firmom, które potrzebują często tymczasowego magazynu lub zmieniają siedzibę. W przypadku inwestycji w innym miejscu lub znalezieniu lepszej lokalizacji świadczenia usług przedsiębiorstwo może zabrać ze sobą halę namiotową i zamontować na terenie nowej siedziby. To bardzo proste. Cała operacja może być zlecona naszej firmie. Przyjedziemy, zdemontujemy i złożymy halę namiotową na terenie nowego adresu firmowego.

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button