Konstrukcje stalowe hal namiotowych – trwałość i solidność!

Hale namiotowe to dzisiaj obiekty, które mogą być zbudowane z dwóch rodzajów materiału – aluminium oraz stali specjalnie cynkowanej, odpornej na korozję i działanie szkodliwych czynników pogodowych. Aluminium to materiał lekki, ale również nie tak mocny, jak stal. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na budowę solidniejszych obiektów używając konstrukcje stalowe do budowy hali namiotowej. 

Hale magazynowe to konstrukcje, które powinny wytrzymać więcej. Podobnie hale przemysłowe czy produkcyjne albo hale rolnicze. Tego typu hale namiotowe zazwyczaj ulegają sporym obciążeniom, dlatego warto zapoznać się ze specyfikacją każdej hali tego typu, aby móc wybrać materiał najodpowiedniejszy dla Twojego przedsiębiorstwa. Na rynku dostępnych jest wiele wysokogatunkowych materiałów czy tworzyw sztucznych oraz innych materiałów budowlanych, z których mogą powstawać różnorodne hale. Jednak hale namiotowe oparte o konstrukcje stalowe nadal cieszą się bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców, głównie dzięki swojej niezawodności oraz wytrzymałości. Dodatkowo właścicieli firm przekonuje fakt, że konstrukcje stalowe są to obiekty zbudowane ze stali cynkowanej, czyli zabezpiecznonej w odpowiedni sposób przed korozją oraz działaniem szkodliwych czynników pogodowych takich, jak wiatr, deszcz, śnieg czy inne.

Konstrukcje stalowe mogą być, podobnie jak hale namiotowe z aluminium, zbudowane w postaci dowolnego kompleksu o dowolnym kształcie i wielkości. Jeżeli chodzi o hale namiotowe rozmiar i kształt tak naprawdę ograniczony jest wyłącznie wykonaniem odpowiednich wyliczeń oraz zaprojektowaniu takiego obiektu na papierze. Bez względu jednak czy będą to hale wysokiego składowania, przeznaczone na obiekty magazynowe, produkcyjne, przemysłowe czy będą to hale rolnicze, konstrukcje stalowe są wytrzymałe i solidne, więc warto zawsze rozważyć do czego tak naprawdę służyć ma hala. Dlaczego? Ponieważ małe hale, które nie wymagają ani wysokiego składowania, ani tym bardziej składowania ciężkich materiałów, mogą być wykonane z aluminium. Szczególnie jeżeli jest to hala postawiona jako sezonowy obiekt np. podczas wakacji jako magazyn książek albo innych produktów.

Jeżeli hala namiotowa będzie to bardzo eksploatowany obiekt całoroczny, warto zastanowić się nad stworzeniem takiej hali w oparciu o doświadczenie producenta, który z pewnością doradzi i razem z klientem wybierze najodpowiedniejsze rozwiązanie. Dlatego jako producent z wieloletnim doświadczeniem zawsze dostosowujemy hale namiotowe naszych klientów pod względem eksploatacji oraz towarów, aby mieć pewność, że klient zawsze będzie bezpiecznie użytkował nasz obiet namiotowy.

 

 

Konstrukcje stalowe hal namiotowych

 

Konstrukcje stalowe – pewność i długie lata użytkowania

Stal to podstawa każdej, solidnej konstrukcji hali namiotowej. Dzięki niej cały ciężar magazynów, obiektów produkcyjnych czy rolniczych opiera się właśnie na całej konstrukcji stalowej, nie pozwalając obiektowi na rozprężenie, wygięcia oraz inne uszkodzenia. Tego typu hale namiotowe muszą być szczególnie solidnie zaprojektowane, ze względu na obciążenia, jakim mogą być poddawane. W szczególności mówimy tutaj o regionach, które są zagrożone obfitymi opadami deszczu, wiatrem czy duzymi opadami śniegu, jak na przykład tereny górskie.

Dlatego projektujemy nasze hale namiotowe wykorzystując zaawansowane i profesjonalne oprogramowanie, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaprojektować dowolną halę namiotową oraz opracować projekty konstrukcyjne każdego obiektu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można tworzyć konstrukcje stalowe, które będą służyły klientom przez długie lata nie martwiąc się, że cokolwiek się stanie lub hala straci swoje właściwości nośne. Konstrukcje stalowe to nadal bardzo istotne konstrukcje, wykorzystywane przez firmy z różnych branż. Doceniane i cenione przez przedsiębiorców, dlatego Haltech Group Konin jako wyłączny producent własnych hal namiotowych opartych również o konstrukcje stalowe, oferuje swoim klientom hale namiotowe, które będą trwałe i solidne nawet po kilkunastu latach użytkowania. Dajemy naszym klientom pewność, że produkujemy konstrukcje najwyższej jakości z dbałością o zasady bezpieczeństwa BHP.

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BEZPIECZNE UŻYTKOWANIE HALI NAMIOTOWEJ PODCZAS ZIMY
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

 

Call Now Button