Hale namiotowe to bardzo wydajne konstrukcje, dzięki którym można zaoszczędzić czas i pieniądze. Można również stworzyć z hali, przestrzeń magazynową, klimatyzowaną lub halę produkcyjną, w której z powodzeniem w czasie upałów mogą pracować ludzie. Hala namiotowa klimatyzowana to również idealne rozwiązanie jako hale rolnicze w przypadku chowu trzody chlewnej i magazyn płodów rolnych, ale nie tylko!

 

Inwestycja w klimatyzację, to dobre rozwiązanie w czasie upałów

Klimatyzowana hala namiotowa ma wiele zalet, dzięki którym jest kompletnym kompleksem magazynowym, nie tylko dla produktów i materiałów suchych. Dobrze wykonana hala namiotowa, pozwala na magazynowanie różnego rodzaju produktów i półproduktów. Wybór klimatyzatora to jednak tylko jeden z podstawowych celów, które należy spełnić, aby hala namiotowa mogła spełniać podstawowe założenia. Wybór możliwości klimatyzowania hali powinno być założone od samego początku, czyli przed zaprojektowaniem i postawieniem gotowej hali, jeżeli mamy mówić o optymalnym wykorzystaniu klimatyzatora. Oczywiście istnieją klinatyzatory mobilne i różnego rodzaju przenośnie rozwiązania, jednak nawet te nie będą skuteczne, jeżeli hala nie będzie odpowiednio przygotowana.

Klimatyzatory w halach namiotowych

Jakie warunki musi spełnić hala namiotowa, aby była optymalnie klimatyzowana

Jeżeli myślimy o hali magazynowej, która będzie odpowiednio przygotowana do klimatyzowania, musimy zadbać o to, aby wszystkie szczeliny i dziury, były wypełnione odpowiednio. Dzięki temu nie będzie uciekać przez otwory chłodne powietrze, a pomieszczenie klimatyzowane będzie długo trzymać odpowiednią temperaturę. Ważnym elementem projektowania konstrukcji, jest przygotowanie hali w taki sposób, aby była dobrze izolowana z każdej strony. Brak odpowiedniej izolacji spowoduje, że hala będzie traciła temperaturę. Dlatego projekt każdej hali, powinien uwzględniać izolację w postaci styropianu lub innego materiału izolacyjnego. Dzięki temu hala magazynowa w oparciu o konstrukcje stalowe, będzie w pełni przygotowana do wykorzystania klimatyzatorów.

 

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button