Hale namiotowe jako całosezonowe namioty magazynowe

Zastosowań hal namiotowych jesteśmy świadomi od wielu lat. W portfolio naszej firmy znajdują się takie obiekty, jak hale magazynowe dla przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych czy spedycyjnych. Tworzyliśmy namioty na potrzeby zastosowań rolniczych oraz budowaliśmy wiele innych obiektów magazynowych dla naszych klientów. Zawsze dbaliśmy o to, aby każda hala spełniała wszystkie wymogi oraz wytyczne, związane z bezpieczeństwem użytkowania oraz jej przeznaczeniem.

Całoroczne hale namiotowe, są nazywane namiotami całorocznymi lub namiotami magazynowymi. Ich nazwa często wiąże się z ich pokryciem dachowym, które zwykle wykonywane jest z plandeki PCV, a sama konstrukcja swoją formą przypomina namiot złożony z przęseł i elementów konstrukcyjnych, znanych z namiotów, których każdy z nas z pewnością używał podczas biwaku lub wakacji pod namiotem. Oczywiście hale namiotowe nie przypominają aż tak bardzo namiotów rekreacyjnych, ponieważ ściany hali namiotowej zbudowane są z konstrukcji stalowej oraz wytrzymałej blachy trapezowej.

Budowa obiektów stalowych to jedno, ale wykorzystanie hali namiotowych ich możliwości to już zupełnie inna kwestia. Wybraliśmy dla Was kilka przykładów zastosowania hal namiotowych, o których mogliście nie słyszeć. A jeśli widzieliście już takie hale namiotowe, to pochwalcie się nam w komentarzu. Z przyjemnością poznamy pracę naszej konkurencji. Przedstawiamy Wam przykłady zastosowania magazynów namiotowych:

1. Magazyn styropianu

Styropian to bardzo odporny i dobry materiał do składowania w hali namiotowej. Styropian nie przemoknie i nie złapie wilgoci, ponieważ jego struktura nie przepuszcza wody. Jednak jest dość łatwopalny, a przez to bardzo ważną kwestią jest, aby magazyn styropianu posiadał odpowiednie zabezpieczenia i oczywiście był zabezpieczony w odpowiedni sposób przed zaprószeniem pożaru. Hala namiotowa jako magazyn styropianu idealnie będzie nadawała się do składowania tego materiału ze względu na jego łatwość składowania oraz możliwość wykorzystania dosłownie każdej powierzchni magazynowej.

2. Magazyn maszyn rolniczych

Hale namiotowe coraz częściej wykorzystywane są w rolnictwie ze względu na ich możliwości oraz mobilność i lekkość konstrukcji, którą można w dowolnej chwili przenieść w inne miejsce. Jako magazyn maszyn i urządzeń rolniczych namioty magazynowe sprawdzają się idealnie. Bardzo dobrym wyborem również, jest wykorzystanie hali namiotowej jako magazyny nawozów czy płodów rolnych np. zboża.

3. Magazyn opon

Firmy wulkanizacyjne oraz sklepy z oponami zawsze borykają się z niedostateczną powierzchnią magazynową. Wulkanizatorzy oferują usługi przechowywania sezonowego opon dla swoich klientów, dlatego potrzebują zawsze przestrzeni, aby móc sezonować opony i koła. Sklepy internetowe oraz stacjonarne poszerzają swój asortyment, dlatego często potrzebują coraz większej przestrzeni magazynowej, aby sprostać wymaganiom swoich klientów. Dlatego hala namiotowa, która może być modułowo rozbudowana o nową powierzchnię, to idealne rozwiązanie dla firm, które skalują swój biznes i ciągle rozwijają się, a tym samym wymagają nowych przestrzeni magazynowych.

4. Myjnia aut ciężarowych

Hale namiotowe to przede wszystkim magazyny. Do takich celów najczęściej są wykorzystywane. Klienci czasami pytają nas o możliwość przystosowania hal namiotowych do różnych przedsięwzięć np. jako myjnia samochodowa, lodowisko, hala sportowa czy garaż dla komisu samochodowego lub inne. Oczywiście każda hala namiotowa może pełnić dowolną funkcję, w tym również jako hala produkcyjna, czy nawet hala hodowlana dla trzody chlewnej. Aby mogła powstać tego typu przestrzeń produkcyjna czy robocza, niezbędne jest przygotowanie takiej hali i przyłączenie odpowiednich urządzeń, maszyn, wentylacji, rozwiązań klimatyzacyjnych oraz szeregu innych rozwiązań, które są wymagane np. odpływ ścieków dla myjni i przestrzeni hodowlanej.

Hale namiotowe to bardzo wszechstronne obiekty magazynowo – produkcyjne. Dzięki możliwości rozbudowy, przystosowania oraz dostosowania do wymagań naszych klientów, możemy stworzyć dowolną przestrzeń magazynową. Tak naprawdę hale namiotowe mogą być dowolnym obiektem, jeśli zostanie odpowiednio przystosowana.

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button