Hala namiotowa wiosną? Jasne! Ciepło, sucho i przyjemnie

Decyzja o postawieniu hali namiotowej to bardzo ważny element rozwoju dla każdego przedsiębiorstwa, które wykorzystuje przestrzeń magazynową do składowania swoich produktów, półproduktów czy materiałów służacych do ich wyrobu. Warto zastanowić się nad tym, jaki jest najkorzystniejszy czas na postawienie hali magazynowej.

Konstrukcje stalowe, które kojarzą się z solidnością i wyjątkową odpornością, to bardzo wydajne obiekty. Podobnie jak hale namiotowe, oparte o konstrukcje aluminiowe, mogą służyć jako powierzchnie magazynowe, jednak tylko konstrukcje stalowe Haltech Group są na tyle wytrzymałe, że bardzo dobrze sprawdzają się nawet jako całoroczne hale magazynowe. Dzięki swojej konstrukcji oraz budowie z ocynkowanej stali, hale namiotowe produkcji Haltech Group Konin mogą kojarzyć się z solidnością i wysoką jakością wykonania. Szczególnie tam, gdzie zagrożenie silnym wiatrem, opadami deszczu, a nawet śniegu, jest na tyle duże, że właściciele firm muszą tworzyć powierzchnie wydzielone jako magazyn, z konstrukcji stalowej.

Dlaczego mówimy więc, że hale namiotowe najlepiej stawiać wiosną? Nie tylko dlatego, że jest ciepło, ale również sucho. Dzięki nowoczesnej technologii montażu, hala może powstać na terenie klienta nawet w 48 godzin, w zależności od jej wielkości. Wiosna to czas sprzyjający również nowym biznesom, które zimą i późną jesienią nie mają racji bytu oraz handel produktami, wiosennymi i letnimi, jak np. kwiaty, rośliny, sprzęt ogrodniczy czy maszyny do pielęgnacji ogrodów i nie tylko. Wiosną ziemia jest miękka i podczas konieczności dostosowania podłoża pod halę namiotową, nie wymaga wykuwania twardej ziemi. Ponadto zimą, gdy ziemia jest zmarznięta, może się zdarzyć, że w czasie odwilży ziemia będzie pulchnieć od wody i zacznie pracować co może wpływać na stabilność hali namiotowej, ale nie musi.

 

Konstrukcje stalowe Konin – czy to dobra inwestycja na każdym terenie?

Tak naprawdę nie ma przeciwwskazań do montażu konstrukcji stalowej. Nie ma potrzeby dostosowywania konstrukcji do warunków panujących w danym regionie. Można, ale nikt nie jest zobowiązany do tego. Oczywiście aby zapobiec problemom, hala namiotowa Haltech Group musi być w takich rejonach dostosowana do wymaganych potrzeb i warunków, ale w przypadku regionów, w których nie ma zagrożenia ze strony silnych wiatrów, deszczu czy śniegu, przedsiębiorca nie ma przeciwwskazań do tego, aby zbudować halę namiotową, opartą o konstrukcję stalową. Wymogi dotyczące materiałów oraz solidności wykonania dotyczą poszczególnych stref pogodowych, ale jeżeli jako przedsiębiorca będziesz potrzebował zbudować nawet najmocniejszą halę w swojej firmie, nikt Ci tego nie zabroni.

 

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button