Zadaszenie hali namiotowej stanowi jeden z najważniejszych elementów jej konstrukcji. Bez względu czy potrzebujesz hali namiotowej jako magazyn, hala produkcyjna czy garaż dla swoich pojazdów, odpowiednie zadaszenie sprawi, że w zależności od potrzeb, będzie można utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz całego obiektu. Dlaczego zadaszenie hali namiotowej stało się tak istotnym tematem? Za chwilę postaramy się wyjaśnić tę zagadkę!

 

Tradycyjne pokrycie dachowe z plandeki PCV

Projektując hale namiotowe, skupiamy się na stworzeniu optymalnego miejsca do składowania towarów, produktów czy maszyn i urządzeń. Inwestorzy zwracają uwagę na każdy element tworzenia hali namiotowej, ponieważ określają odpowiednie parametry, dzięki którym nowa hala będzie funkcjonowała w pewnych warunkach pogodowych i stanie się pewnego rodzaju magazynem i bazą, w której przedsiębiorca składuje różnego rodzaju własność majątkową swojej firmy. Najczęściej halę namiotową tworzy metalowa konstrukcja, której ściany z płyty warstwowej lub blachy trapezowej, stanowią idealne rozwiązanie.

Tego typu kompozyty można bardzo łatwo zdemontować, podobnie jak dach z plandeki PCV, które zostały zapożyczone z przyczep samochodów ciężarowych i dostawczych. Ich konstrukcja opiera się w dużej mierze na tym samym przeznaczeniu i funkcjonowaniu – bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz plandeka musi wytrzymać, by kierowca powinien dowieźć towar na miejsce. Pokrycie dachowe z plandeki PCV, stanowi idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, dla których najważniejsze jest, aby materiał był wytrzymały i spełniał swoje zadanie. Pokrycie dachowe z plandeki PCV nie zapewnia idealnej izolacji, ze względu na brak jakiejkolwiek ochrony pomiędzy warstwami, ale świetnie sprawdza się tam, gdzie pomieszczeni powinno pozostać suche np. w przypadku składowania towarów, które nie wymagają utrzymywania stałej temperatury w pomieszczeniu czy w przypadku hali namiotowej jako garaż.

Pokrycie dachowe w postaci pompowanego dachu

Pokrycie dachowe pompowane, to inaczej dachy pneumatyczne, które zbudowane są z plandeki PCV wypełnionej powietrzem i swoim kształtem oraz zachowaniem przypominają poduszkę powietrzną. Bez względu na konieczność czy warunki pogodowe, dachy pneumatyczne są dedykowane każdemu, ponieważ dodatkowa warstwa plandeki, w którą wpompowane jest powietrze, może zapewniać zabezpieczenie przed chłodem w każdej hali. Dachy pneumatyczne zapewniają idealną termoizolację dzięki wykorzystaniu plandeki PCV najczęściej o gramaturze do 680m2.

Wewnątrz hali umieszczana jest specjalna pompa powietrza, dzięki której można utrzymywać stałe ciśnienie powietrza. Pompa działa automatycznie, dlatego nie trzeba przejmować się o odpowiednie ciśnienie wewnątrz całego systemu. Daje to również pewność, że pompowany dach z plandeki zapewni idealną izolację przez całą dobę. Dach pneumatyczny hali namiotowej pozwala na stworzenie idealnej temperatury pod zadaszeniem, dzięki odpowiedniej izolacji. Dodatkowo wpompowywanie ciepłego powietrza sprawia, że na dachu nie odkładają się wysokie formacje śniegu, a niewielkie ilości białego puchu szybko roztapiają się pod wpływem ciepłego powietrza i spływają po powierzchni dachu w postaci wody.

 

Pokrycie dachowe z blachodachówki

Blachodachówka jako pokrycie hali namiotowej, to dość wyjątkowe i niespotykane na co dzień rozwiązanie, często wybierane przez przedsiębiorców, którzy dbają o większą estetykę hali namiotowej i pragną stworzyć obiekt, który zarówno funkcjonalnością i wyglądem będzie pokrywał się z oczekiwaniami klienta. Wybierający blachodachówkę jako pokrycie hali namiotowej, warto wziąć pod uwagę fakt, że wymaga ona dodatkowego zabezpieczenia i docieplenia wewnątrz obiektu. Niezwykle ważnym elementem tworzenia dachu z blachodachówki, jest fakt, że tego typu materiały zupełnie inaczej reagują na zewnętrzne czynniki pogodowe, niż plandeka PCV.

Plandeka PCV, jest sama w sobie izolacją i w przypadku opadów deszczu czy śniegu, nie przepuszcza do wnętrza hali namiotowej żadnych zanieczyszczeń, ponieważ w całości wykonana jest z tworzywa i rozłożona na całej powierzchni dachu, stanowi kompletną ochronę – również plandeka w zadaszeniu pneumatycznym, która stanowi jeszcze lepsza izolację. W przypadku zadaszenia z blachodachówki, należy pamiętać, że tutaj konstrukcja stalowa musi być dokładnie pokryta izolacją. Aby położyć blachodachówkę, wymagana jest również ochrona w postaci folii, która nie będzie przepuszczała wilgoci oraz specjalna konstrukcja drewniana, na której będzie zamontowana blachodachówka.

dach pneumatyczny hali namiotowej

Istotne elementy najlepiej uzgodnić we wstępnej wycenie i przed stworzeniem dokumentacji technicznej, ponieważ takie działanie zapobiega późniejszym poprawkom i różnego rodzaju opóźnieniom w montażu. Wydłużają tym samym czas oczekiwania na produkcję hali, ponieważ każda zmiana może mieć kluczowy wpływ na funkcjonalność hali i jej parametry nośne. Warto pamiętać, że dodatkowe drzwi, brama czy okna dachowe, muszą zostać odpowiednio uwzględnione w trakcie wstępnego określania specyfikacji.

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button