Dla wielu naszych klientów, izolacja i ocieplenie hali namiotowej, szczególnie w najzimniejszych porach roku, jest często jedną z najważniejszych kwestii. Pytania dotyczące izolacji cieplnej i systemów ogrzewania, są nam zadawane szczególnie przez klientów, którzy pragną postawić całoroczną halę namiotową. Odpowiadamy więc, jakiego rodzaju rozwiązania izolacyjne i grzewcze, można zamontować w halach namiotowych. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się Państwu podjąć dobrą decyzję podczas zamawiania własnej przestrzeni magazynowej.

 

Izolacja i ogrzewanie hal namiotowych

Dla wielu przedsiębiorców, temat ogrzewania oraz izolacji nowej hali namiotowej, jest bardzo istotne. Najczęściej temat dotyczy hal, które stawiane są jako całoroczne hale magazynowe. Klienci często pytają nas, jakie rozwiązania izolacyjne są stosowane do zabezpieczenia ścian w okresie jesiennym i zimowym, aby przygotować magazyn do niższych temperatur oraz jakie systemy grzewcze będą najlepszym rozwiązaniem. Najważniejszym elementem doboru ocieplenia i rozwiązań grzewczych, jest określenie przeznaczenia hali namiotowej, ponieważ nie zawsze ocieplenie będzie wymagane.

W przypadku gdy hala namiotowa zostanie wykorzystana jako magazyn produktów, materiałów czy różnego rodzaju sprzętu, często wymagane jest jedynie odpowiednie ocieplenie hali namiotowej. W przypadku wykorzystywania hali jako hala produkcyjna czy usługowa, temat znacznie się rozszerza. Trzymanie inwentarza zwierzęcego czy prowadzenie hali produkcyjnej czy usługowej, gdzie będą codziennie przebywali w niej ludzie lub zwierzęta, wymaga dokładnego określenia, jaka temperatura powinna być utrzymywana pod dachem hali namiotowej.

Warunkiem koniecznym będzie w tej sytuacji odpowiedni dobór poszycia ścian, parametrów izolacyjnych plandeki PCV, stanowiącej najczęściej pokrycie dachu hali i dobór systemów ogrzewania. W przypadku hal namiotowych, które będą posiadały dach z blachy trapezowej i świetliki w dachu lub okna, warto również pomyśleć o izolacji i ociepleniu pokrywy dachowej, aby ciepło z hali nie uciekało dachem. Hale namiotowej posiadają bowiem różnorodne zastosowania, dlatego warto poznać możliwości w aspekcie izolacji cieplnej i zastosowania odpowiednich systemów ogrzewania.

 

Rodzaje hal i proponowane rozwiązania izolacyjne i grzewcze

Na rynku dostępne są różnorodne rozwiązania hal namiotowych, w tym również różnego rodzaju hale imprezowe czy namioty imprezowe, które składają się głównie z plandeki PCV. Głównie używane są w okresie ciepłym, czyli przede wszystkim wiosną, latem i wczesną jesienią. Nie wymagają one izolacji czy ogrzewania, jak w przypadku całorocznych hal namiotowych, ale w okresie jesiennym, mogą potrzebować dodatkowego ogrzewania np. z nagrzewnicy elektrycznej czy gazowej.

Hale namiotowe z płyty warstwowej, to jedno z rozwiązań, które oferujemy naszym klientom. Tutaj poszycie ścian stanowi bardzo wytrzymały materiał PCV, który chroni przed wiatrem i opadami deszczu czy śniegu. Hala tego typu, posiada warstwę ochronną w postaci płyty warstwowej, zawierającej własną izolację. Zastosowanie płyty warstwowej w postaci pianki poliuretanowej o odpowiedniej grubości pomiędzy płytami stalowymi, daje odpowiednią izolację cieplną, dlatego dodatkowe, efektywne ogrzewanie można stosunkowo łatwo zapewnić różnego rodzaju przenośnymi nagrzewnicami olejowymi, gazowymi czy elektrycznymi.

Bardzo dobrym rozwiązaniem, które jest często stosowane w przypadku hal namiotowych, jest zastosowanie dachu pompowanego, ponieważ stanowi bardzo wygodne rozwiązanie termoizolacyjne hali namiotowej ze względu na możliwość izolacji powietrzem. Dzięki wtłaczanemu powietrzu, przy pomocy specjalnej pompy pomiędzy membrany PCV, powstaje dodatkowa warstwa termoizolacyjna, która utrzymuje ciepło wewnątrz hali namiotowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Twoja hala magazynowa będzie utrzymywała odpowiednią temperaturę nawet w przypadku braku ocieplania nagrzewnicami.

Dodatkowym atutem używania dachu pompowanego, jest znaczne łatwiejsze usuwanie zalegającego śniegu i zapobieganie skraplaniu się pary wodnej na powierzchni dachy. To idealne rozwiązanie w przypadku przedsiębiorców, którzy posiadają halę namiotową w miejscach o obfitych opadach deszczu i śniegu np. w terenach górskich. Dzięki dodatkowemu nagrzewaniu hali namiotowej różnymi systemami ogrzewania i wentylacji, opartych na nagrzewnicach tłoczących gorące powietrze lub przy użyciu promienników ciepła, można utrzymać deszcz i śnieg z daleka od hali namiotowej.

W przypadku dachów pompowanych, możliwe jest używanie różnego rodzaju nagrzewnic. Najczęściej stosowana, jest nagrzewnica olejowa, elektryczna lub gazowa. Bez względu na dobór rodzaju nagrzewnicy, sposób działania pozwala na tłoczenie nagrzanego powietrza między membranami PCV poprzez specjalne tunele cieplne, pozwalające na odpowiednie nagrzanie hali namiotowej i uzyskanie w bardzo krótkim czasie odpowiedniej temperatury i oczekiwanego efektu pozbycia się deszczu i śniegu z powierzchni dachu.

Ciekawym rozwiązaniem, jest również wykorzystanie promienników ciepła, które najlepiej zamieniają energię elektryczną w cieplną. Dzięki emisji promieniowania w paśmie podczerwieni, nie podgrzewają powietrza, ale wytwarzają energię cieplną. Dlatego dzięki temu zastosowaniu, ogrzewane są wyłącznie obiekty bezpośrednio np. ściany czy podłogi bez utraty ciepła, która powstaje przy podgrzewaniu powietrza. Zastosowanie promienników ciepła, sprawdza się bardzo dobrze w halach namiotowych z przeznaczeniem rolniczym jako hale produkcyjne z żywym inwentarzem, ponieważ promieniowanie podczerwone promienników ciepła, podgrzewa bezpośrednio zwierzęta, dając im odpowiednią temperaturę ciała i najbliższego otoczenia.

 

Wybór sposobu ogrzewania hali namiotowej

Rodzaj ogrzewania hali namiotowej zależy wyłącznie od właściciela obiektu i to on decyduje o tym, jakie ogrzewanie będzie zastosowane. My jedynie możemy pomóc w wyborze i podpowiedzieć, dlaczego uważamy, że nasz klient powinien zastosować takie, a nie inne rozwiązanie czy technologię. Posiadając duże doświadczenie w produkcji i montażu hal namiotowych na różnym terenie i w odmiennych warunkach pogodowych, mamy wiedzę i doświadczenie, aby móc odpowiednio wybrać takie rozwiązania, które będą optymalne dla naszych klientów. Jeżeli zastanawiasz się, jakie rozwiązanie wybrać, napisz do nas lub zadzwoń. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytanie.

Jesteśmy otwarci na dowolne pytania i sugestie. Pragniemy budować z naszymi klientami pozytywne relacje i możliwość dalszej współpracy przy realizacji kolejnych hal namiotowych. Z doświadczenia wiemy jednak, że właściciele hal namiotowych wybierają najczęściej możliwie najtańsze rozwiązanie, które będzie jednocześnie optymalnym, aby zapewnić ekonomiczny system ogrzewania dla całego obiektu. Bez względu jednak na preferencje i budżet, wybór odpowiedniego systemu ogrzewania, powinien być zawsze dostosowany do specyfiki hali namiotowej i wymagań klienta oraz oparty w głównej mierze każdorazowo na wnikliwej analizie i kalkulacji. Posiadamy bogate doświadczenie i wiedzę w temacie technologii hal namiotowych, dlatego służymy Państwu naszą pomocą.

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button