Hale namiotowe z blachy trapezowej – dlaczego warto w nie zainwestować

Wielokrotnie wspominaliśmy, że hale namiotowe, to już nie tylko małe magazyny, ale również rozbudowane hale magazynowe. Możliwość modułowej rozbudowy stawia hale namiotowe z blachy trapezowej na szczycie zainteresować wielu przedsiębiorców. Nawet jeżeli całoroczna hala magazynowa wymaga pozwolenia pod budowę, jest to proces o wiele mniej skomplikowany oraz mniej czasochłonny, niż budowa tradycyjnej przestrzeni magazynowej. Oczywiście odchodzi się już, chociaż bardzo powoli, od murowanych obiektów. Te, które istnieją i zostały wybudowane wiele lat temu, nadal dobrze prosperują i zazwyczaj budowały je firmy, które nie miały innego wyjścia. Obecnie hale magazynowe tworzy się zupełnie inaczej.

Współcześni przedsiębiorcy wiedzą dobrze, że oszczędność czasu montażu hali namiotowej sprawia, że właśnie takie hale są coraz częściej wybieraną formą na przestrzeń magazynową dla przedsiębiorstwa. Tak naprawdę można wyróżnić kilka rodzajów hal namiotowych, które różnią się od siebie przeznaczeniem oraz budową lub samą konstrukcją nośną. Wśród hal wyróżniamy:
– hale ze ścianami z plandeki
– hale ze ścianami z płyty kompozytowej
– hale ze ścianami z blachy trapezowej

Każdy rodzaj hali namiotowej opiera się o konstrukcję stalową lub lekką konstrukcję z aluminium. W zależności od przeznaczenia oraz obciążenia hali. Przez obciążenie rozumiemy wytrzymałość takiej hali na warunki pogodowe, w tym śnieg, obfite opady deszczu oraz silne wiatry. Hale namiotowej, w zależności od regionu, w którym są montowane, muszą zostać również kotwiczone w odpowiedni sposób lub odpowiednimi kotwami do podłoża. Dodatkowo podłoże również musi zostać odpowiednio przygotowane pod montaż takiej hali. Obiekty, które wykonuje się z aluminium oraz plandeki zazwyczaj służą jako hale eventowe. Często są to hale jednodniowe lub weekendowe, które po zakończonym wydarzeniu są demontowane. Są to również hale sezonowe, na przykład jako większe targowiska książkowe nad morzem albo inne, tego typu obiekty. Najczęściej są to hale wynajmowane na sezon wakacyjny.

Hale namiotowe z płyt kompozytowych, to bardzo wygodne rozwiązanie i o wiele trwalsze, niż hale obleczone plandeką. Konstrukcja stalowa lub aluminiowa w tym przypadku, jest pokrywana gotowym kompozytem w postaci płyt, które składają się z dwóch warstw – płyty warstwowe wykonane są w okładzinie z blachy ocynkowanej powlekanej poliestrem. Tego typu płyty najczęściej stosowane są jako ściany wewnętrzne lub działowe w dużych konstrukcjach, ale z powodzeniem również wykorzystywane są jako zewnętrzne ściany hal namiotowych.

Blacha trapezowa, jak idealne rozwiązanie dla każdej hali namiotowej

Najtrwalszym obiektem i zarazem najbardziej czasochłonnym, są hale namiotowe obleczone blachą trapezową o wybranej grubości i oczywiście rodzaju trapezowania. Blacha trapezowa charakteryzuje się dużą wytrzymałością. W zależności od grubości blachy użytej do pokrycia ścian. Hale namiotowe mogą zostać pokryte blachą również w całości. Wtedy wykorzystuje się płyty tego typu, zamiast plandeki PCV. Blacha trapezowa może być idealnym wyborem, gdy klient wymaga odpowiedniego docieplenia hali. Płyty kompozytowe mają to do siebie, że są gotowymi warstwami blachy i poliuretanu. Blacha trapezowa może zostać od wewnątrz pokryta styropianem, watą szklaną lub dowolnym rodzajem docieplenia.

Dodatkowo pokrycie hali płytami kompozytowymi od wewnątrz, zapewni obiektowi nie tylko wyważoną gospodarkę cieplną, ale również zabezpieczy ściany przed utratą temperatury i jej wahaniami w okresie zimowym. Idealnie sprawdzi się również, gdy wymagana jest dodatkowa ochrona przed wilgocią.

Hale namiotowe z blachy trapezowej

 

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button