Hale namiotowe nie tylko z przemysłowym przeznaczeniem

Przyzwyczailiśmy się, że hale namiotowe służą zwykle jako magazyny lub przenośnie bazy logistyczne czy produkcyjne. Okazuje się, że hale namiotowe jako obiekty militarne wyśmienicie się sprawdzają w różnych zastosowaniach. I w zasadzie okazuje się to być oczywiste. Dlaczego to tak oczywiste? Myśląc o wojsku wyobrażamy sobie nie tylko wielkie poligony i kompleksy otoczone murami czy siatkami z drutami kolczastymi, przez które nie da się przedrzeć niezauważonym.

Wojsko to również mobilne systemy, które pomagają przystosować się do każdych, nawet najbardziej niedogodnych warunków. I tutaj właśnie swoje zastosowanie znajdują hale namiotowe, które w dowolny sposób można przysposobić do „służby wojskowej”. Dzięki ich lekkiej i bardzo mobilnej konstrukcji jesteśmy w stanie dostarczyć produkty, dzięki którym wojsko będzie mogło tworzyć jednostki, które będą stanowiły tymczasowe bazy wraz z miejscami noclegowymi dla żołnierzy.

Dzięki wykorzystaniu hal namiotowych można tak naprawdę tworzyć kompleksy, które będą stanowiły idealne jednostki służące nie tylko żołnierzom, ale również jako garaże dla sprzętu i pojazdów militarnych. Istnieją również konstrukcje namiotowe, pod którymi składuje się również różnego rodzaju mniejsze jednostki powietrzne. Wszystko uzależnione jest tak naprawdę od zastosowania hali namiotowej oraz jej przeznaczenia ostatecznego.

 

Cechy szczególne hal o przeznaczeniu militarnym

Z pewnością musimy pamiętać, że hale namiotowe o przeznaczeniu wojskowym powinny cechować się wyjątkową wytrzymałością oraz odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Do tego konieczne jest, aby oferowały bardzo dużo przestrzeni, która pozwoliłaby spełnić różnego rodzaju funkcje magazynowe. Hangary wojskowe, które mogą zostać przystosowane z hal namiotowych powinny umożliwiać:

– organizację tymczasowych poligonów wojskowych,
– przetrzymywanie samolotów czy sprzętu wojskowego,
– naprawę sprzętu różnego rodzaju (obiekt warsztatowy),
– pełnienie funkcji platform przeładunkowych,
– organizację schronisk tymczasowych dla ludności (obiekt interwencji kryzysowej).

Oczywiście nieocenioną zaletą hal namiotowych wykorzystanych dla celów wojskowych, jest możliwość szybkiego i bardzo łatwego montażu i bezproblemowości w kwestiach relokacji oraz zminimalizowania kosztów eksploatacji.

Call Now Button