Budowa idealnej hali namiotowej dla sklepu internetowego

Jak już wspomnieliśmy w poprzednim wpisie na naszym blogu, każdy przedsiębiorca stoi przed dużym wyzwaniem wybierając Hale namiotowe dla sklepu e-commerce. Przede wszystkim musi wiedzieć, gdzie jego hala będzie montowana oraz jakie warunki czekają jego przyszły magazyn. Polska podzielona jest na różne strefy, w których uwzględnione są warunki pogodowe oraz zagrożenia, z którymi będzie się mierzył każdy przedsiębiorca, jak np. obfite opady deszczu lub śniegu oraz występowanie dużego wiatru.

Jakie konstrukcje mogą zostać zbudowane jako hale magazynowe? Wyróżniamy kilka kombinacji. Oczywiście należy wybrać, czy planujemy zbudować konstrukcję stalową, czy aluminiową. W przypadku pierwszej – ocynkowanej żywotność zwykle szacuje się na około 30 lat, ponieważ żelazo w każdej chwili może skorodować. Hala aluminiowa jest o tyle bardziej wytrzymała, że wytrzyma setki lat, ponieważ aluminium zupełnie inaczej koroduje niż żelazo. Korozja pod wpływem różnych czynników pogodowych tworzy wyłącznie ochronną barierę korozyjną, która zabezpiecza metal przed dalszym wpływem zewnętrznych czynników szkodliwych.

Wybór konstrukcji to bardzo ważny element budowy hali namiotowej. Następnym krokiem, jest wybór pokrycia dachowego oraz ścian Twojego nowego magazynu. Jeżeli nie wiesz dokładnie, co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, najlepiej zapytać doradcę Haltech Group, ponieważ najważniejszą rzeczą, o jakiej musisz pamiętać, to dobór odpowiedniej konstrukcji oraz poszycia, aby uniknąć konieczności dodatkowego docieplania „na szybko”, jeśli się okaże, że jednak hala nie spełnia do końca wymogów dla Twoich produktów czy warunków atmosferycznych.

Pokrycie ścian i dachu hali magazynowej – ważny element konstrukcji

Gdy już będziesz dokładnie wiedział, czego potrzebujesz, możesz wybrać między pokryciem ścian z płyty warstwowej lub blachy trapezowej. W obu przypadkach to bardzo dobry wybór. Płyta warstwowa dodatkowo obleczona jest warstwą docieplającą o grubości kilkudziesięciu centymetrów z pianki poliuretanowej, styropianu lub wełny mineralnej. Blacha trapezowa również może zostać obleczona dodatkową warstwą ocieplającą, więc tak naprawdę wybór okładziny ścian, będzie wyborem, którego możesz dokonać z naszym doradcą.

W przypadku wyboru pokrycia dachowego sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ponieważ tutaj mamy do wyboru plandekę, płyty warstwowe lub blachę trapezową. Można powiedzieć, że wybór zadaszenia również warto skonsultować z doradcą, ponieważ to od niego również będzie zależała wytrzymałość hali, jej reakcja na warunki atmosferyczne i oczywiście szybkość montażu. Różnorodność produktów, które sprzedają przedsiębiorcy sprawia, że każda hala namiotowa powinna być dokładnie skonsultowana z doradcą, aby uniknąć późniejszych problemów.

Różne grupy produktów wymagają odmiennych warunków wewnątrz hali namiotowej. W przypadku plandeki PCV, hala namiotowa jest bardzo dobrze chroniona przed deszczem, śniegiem i promieniami słonecznymi. Plandeka zazwyczaj pokryta jest odpowiednimi impregnatami, które spowalniają proces blaknięcia materiału. Dodatkowo zwiększają jej ognioodporność oraz ułatwiają czyszczenie jej powierzchni.

Powierzchnia dachu z blachy trapezowej lub płyty warstwowej, to oczywiście powłoka metalowa, która szybko się nagrzewa na słońcu oraz jest chłodną zimą, a więc latem hala wykonana w tej technologii będą potrzebowały dodatkowej wentylacji latem oraz klimatyzatorów lub nagrzewnic zimą, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz obiektu. Plandeka PCV jest mniej narażona na działanie temperatury, ponieważ jest wykonana z PCV, a dodatkowo białe zadaszenie latem odbija nie nagrzewa się w słońcu w taki sposób, jak metal.

hale namiotowe dla sklepu e-commerce

W jaki sposób zadbać o prawidłową eksploatację hali namiotowej? O tym napiszemy z pewnością w innym artykule. Na koniec powiemy krótko co jest istotne podczas użytkowania hali namiotowej, aby wydłużyć żywotność jej elementów konstrukcyjnych. Na pewno warto pamiętać, że hala zbudowana z konstrukcji stalowej, jest cynkowana, więc dbałość o to, aby nie narazić tej powłoki na uszkodzenia lub zdarcie, jest bardzo istotne, ponieważ może zacząć korodować. Warto również pamiętać o cyklicznym sprawdzaniu stanu technicznego hali namiotowej i jeśli to możliwe, wymiana elementów, które pod wpływem pracy hali, zużywają się lub są skorodowane.

Chodzi tutaj przede wszystkim o elementy zaczepowe, czyli śruby montażowe, mimośrody oraz innego tego typu składowe hali, które pod wpływem różnej pogody, mogą np. skorodować z czasem. Warto wtedy wezwać Haltech Group na serwis, aby zapobiec dalszemu niszczeniu elementów hali namiotowej.

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button