Budowa idealnej hali namiotowej dla sklepu internetowego

Nie od dzisiaj wiadomo, że hale namiotowe dla sklepu internetowego, to bardzo wygodne i często o wiele tańsze rozwiązanie. Przestrzenie magazynowe zbudowane w ten sposób, charakteryzują się dużą elastycznością i możliwościami rozbudowy modułowej. Rynek e-commerce w Polsce bardzo prężnie działa. Powstaje coraz więcej sklepów internetowych, które często mają problemy ze składowaniem produktów. Konkurencyjność cen sklepów internetowych, to główny powód, dla którego wiele osób decyduje się na zakup towarów i produktów.

E-handel każdego roku generuje ogromny kapitał. Bardzo wiele firm z branży rezygnuje ze stacjonarnej sprzedaży i przenosi swoją działalność do internetu. Rosnące oczekiwania klientów oraz nieograniczony dostęp do każdego produktu za pomocą kilku kliknięć praktycznie 24 godziny na dobę sprawia, że sklepy internetowe stały się bardzo konkurencyjne, a wiele z nich oferuje bardzo szeroki asortyment.

Jednak aby prowadzić skutecznie sklep e-commerce, oprócz szerokich działań marketingowych, koniecznością często staje się posiadanie powierzchni magazynowej, dzięki której towary i produkty będą dostępne od ręki dla każdego klienta. Ze względu na oczekiwania klientów oraz konieczność zaplanowania rozładunków i załadunków, dobrym rozwiązaniem oraz wsparciem dla każdego przedsiębiorcy może okazać się hala namiotowa, w której znajdzie własną przestrzeń magazynową.

Głównym powodem wyboru hali namiotowej będzie z pewnością brak konieczności najmu hali, często poza miejscem prowadzenia działalności. Każdy sklep internetowy, bez względu na dostępność w sieci, posiada własną siedzibę fizyczną oraz adres, pod którym znajduje się biuro, księgowość oraz inne struktury firmowe. W firmie pracują ludzie, którzy zajmują się zarówno sprzedażą i przygotowaniem produktu do wysyłki. Sprawa komplikuje się gdy przedsiębiorca posiada magazyn na drugim końcu miasta, ponieważ cena najmu nie zrujnuje jego biznesu.

W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie inwestycja w hale namiotowe, które mogą być dowolnej wielkości oraz nie potrzebują wygórowanych warunków, aby można było przeprowadzić jej montaż.

Hale namiotowe dla e-commerce do magazynowania produktów

Tak naprawdę hal namiotowych jest kilka rodzajów. Różnią się między sobą zarówno konstrukcją nośną, czyli stelażem oraz pokryciem dachowym oraz ścian. Do wyboru mamy również możliwość dodatkowego ocieplenia takiej hali, jeżeli planujemy prowadzić biznes w regionach szczególnie narażonych na niskie temperatury np. zimą, a więc na południu naszego kraju. Tak czy inaczej, hale namiotowe charakteryzują się modułowością. Dzięki temu często zastępują obiekty murowane, ponieważ hale namiotowe mogą być w bardzo prosty sposób rozbudowane o nowe moduły.

Głównym czynnikiem, który wpływa na wybór hali namiotowej przez przedsiębiorców, jest oczywiście cena. Nie jest to decydujący atut, ale bardzo istotny dla każdego właściciela, który liczy na tanią inwestycję. Równie istotnym elementem hal namiotowych, jest już wcześniej wspomniana modułowość, czyli możliwość swobodnej rozbudowy, bez konieczności wyburzania ścian, gdy przedsiębiorca zdecyduje, że będzie potrzebował dodatkowej przestrzeni magazynowej dla swojego sklepu internetowego. Moduły każdej hali namiotowej są ze sobą kompatybilne, mogą być swobodnie montowane i demontowane w zależności od potrzeb.

hale namiotowe dla sklepu internetowego

Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że budując halę namiotową, każdy przedsiębiorca będzie musiał najpierw pomyśleć nad dostatecznie dużą działką budowlaną lub wydzieleniem takiego miejsca, na którym zmieści się przyszła rozbudowa hali magazynowej. To bardzo ważny element skalowania każdego sklepu internetowego. Wraz z przybywającą ilością produktów w sklepie internetowym, będzie również rosło zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową.

KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ…
W następnym wpisie powiemy Wam, jakie warianty są dostępne w przypadku hal namiotowych i dlaczego warto zastosować takie, a nie inne rozwiązania!

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button