Czy tanie hale namiotowe oznaczają, że nie są trwałe?

Hale Haltech Group Konin są obiektami o wyjątkowej konstrukcji. Podczas montażu związane są z podłożem, na którym umieszczamy całą halę. W trakcie stawiania nowej czy używanej hali magazynowej, nie jest wymagane przygotowanie żadnych fundamentów, a dzięki możliwości montażu i demontażu naszej hali w przeciągu nawet 48 godzin, hale namiotowe możemy w dowolny sposób przenosić z miejsca na miejsce. W zależności od wymagań i preferencji naszego klienta. W zależności od potrzeb montujemy nasze konstrukcje nośne na stopach betonowych, bezspośrednio na powierzchniach wykonanych z asfaltu czy nawet na płaszczyźnie brukowej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze namioty możemy postawić dosłownie w każdym miejscu wyznaczonym pod jej montaż. Warunkami, które muszą być spełnione to utwardzone i dobrze wypoziomowane podłoże, które nie będzie w żaden sposób tworzyło nierówności w konstrukcji nośnej. To bardzo ważne zagadnienie, ponieważ w wyniku źle dobranego podłoża mogą powstać dodatkowe obciążenia i problemy wynikające z naruszenia integralności całej konstrukcji. Nasz zespół zawsze dba o to, aby podłoże, na którym decydujemy się zamontować dla Państwa naszą halę, było odpowiednio przygotowane.

Konstrukcja hali namiotowej jest bardzo stabilna. Oprócz odpowiedniego podłoża, ważne są również ogniwa montujące i przytrzymujące całą konstrukcję. Hale namiotowe składają się bowiem z dwóch głównych elementów: konstrukcji stalowej lub aluminiowej oraz pokrycia, które służy jako ściany i dach hali. W jaki sposób montujemy nasze hale magazynowe? Do montażu i mocowania całej konstrukcji nośnej naszych hal służą szpile i tak zwane kotwy mechanicze, które doskonale sprawdzają się podczas stawiania hali. Dzięki takiemu jest to wyjątkowo optymalne rozwiązanie i tanie. Hale namiotowe są konstrukcjami samonośnymi. Oznacza to, że dzięki zewnętrznemu mocowaniu do podłoża, nie są wyposażone w wewnętrzne podpory, słupy ani filary. Dzięki temu mogą Państwo w optymalny sposób wykorzystywać wewnętrzną powierzchnię hali namiotowej. To bardzo ważne gdy potrzebna jest maksymalna ilość miejsca pod dachem na materiały, produkty czy urządzenia i maszyny. Szczególnie w przypadku parkowania maszyn i pojazdów jest to bardzo istotne, ponieważ żadne podpory czy belki podtrzymujące halę nie przeszkadzają w odpowiednim ułożeniu pojazdów.

 

Konstrukcja nośna hali namiotowej

Podczas produkcji hal dozwolone są dwa rodzaje materiałów, z których wykonujemy konstrukcję nośną – aluminium oraz stal. Bez względu na wybór materiału, obie konstrukcję posiadają swoje wyjątkowe cechy i zalety. Jak można założyć, hale namiotowe wykonane z aluminium są odporne na działanie zewnętrznych warunków pogodowych, wilgoć oraz wszelkie czynniki, które wywołują korozję metalu. Przez swoją lekkość są również o wiele szybsze w montażu. Dodatkowym atutem z tym związanym, jest również fakt, że ich mobilność jest o wiele bardziej dostępna, czyli o wiele łatwiej i szybciej można relokować konstrukcję.

Hale namiotowe wykonane ze stali charakteryzują się natomiast o wiele większą wytrzymałością na działanie temperatury oraz szkodliwe warunki pogodowe. O ile hale namiotowe stalowe są bardziej podatne na korozję, ich konstrukcja o wiele lepiej znosi warunki pogodowe, które charakteryzują się obfitymi opadami śniegu oraz występowaniem dużych wiatrów. Konstrukcja stalowa jest w stanie udźwignąć o wiele więcej, czyli jest o wiele bardziej odporna na wszelkiego rodzaju obciążenia. Ważnym elementem, który jest dość istotny podczas montażu hal stalowych, jest fakt, że zazwyczaj konstruktorzy zalecają wybodowanie fundamentów, aby zwiększyć jeszcze bardziej konstrukcję hali stalowej. Podczas gdy do wybudowania hali aluminiowej wystarczający jest wypoziomowany i utwardzony grunt.

Bez wzgledu jednak na to, czy wybierzesz halę stalową czy aluminiową, dzięki strukturze modułowej każdej konstrukcji hali namiotowej, możesz dowolnie dobrać rozmiar, wysokość, szerokość i długość, do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie daje nieograniczone możliwości zarówno w opracowaniu wielkości hali namiotowej oraz jej wyglądu ostatecznego, a możliwość wykonania obiektu zarówno z dowolną ilością bram wejściowych i drzwi oraz wykonania świetlików dachowych czy innych elementów według wymagań danego przedsiębiorstwa, daje Państwu pewność stworzenia obiektu na wymiar i pod klucz.

Optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
CYRKULACJA POWIETRZA W HALACH NAMIOTOWYCH

Call Now Button