Mobilność, lekka konstrukcja i brak zezwoleń

Nowoczesne hale namiotowe, jak już od dawna wiadomo, stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla hal murowanych o stałej zabudowie. Główną charakterystyką, która wpływa na decyzję o inwestycji w halę namiotową są niskie koszty produkcji, lekkość konstrukcji, jej wytrzymałość oraz mobilność.

Obecnie powszechnie wykorzystywane są je jako miejsca do organizacji imprez, różnego rodzaju eventów takich, jak: wesela, targi, przedstawienia, wydarzenia sportowe oraz inne. Są to rozwiązania wyjątkowo tanie. Hale namiotowe mogą posłużyć również jako nowoczesne okrycia basenów krytych, restauracji sezonowych, wystaw, pokazów oraz innych wydarzeń. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest ich przeznaczenie jako obiekty magazynowe, garaże oraz hale produkcyjne.

 

O wiele niższe koszty produkcji hali namiotowej

Wynajem hali namiotowej to koszty, które sezonowo mogą przynieść wyjątkowo niską wartość w porównaniu do wynajmu tradycyjnej hali murowanej, a dodatkowo nie wymaga posiadania specjalnie przygotowanych fundamentów. Wystarczy odpowiednio przygotowane podłoże, na którym stanie hala namiotowa.

Sama produkcja i złożenie hali w całość, jest kosztem nieporównywalnie niższym, niż kupno hali tradycyjnej i jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez polskich przedsiębiorców. Szczególnie ważnym aspektem strategicznym stanie się tego typu rozwiązanie dla firm, któe dopiero wchodzą na rynek, potrzebujących bazę logistyczną oraz powierzchni magazynowych. Ze względów finansowych nie każda firma będzie mogła wynająć halę tradycyjną, ponieważ wynajem takiej hali będzie o wiele droższe, niż hali namiotowej. Dzięki temu możemy liczyć na oszczędność oraz dużą swobodę jeżeli chodzi o ewentualną rozbudowę o nowe moduły.

 

Dobre wykorzystanie wolnej przestrzeni

Hale namiotowe, dzięki swojej konstrukcji, zajmują bardzo mało miejsca. Ściany hali namiotowej zajmują małą powierzchnię, natomiast stropy hal są bardzo lekkie nie nie wymagają stosowania podpór ani żadnych elementów podtrzymujących, dlatego cała powierzchnia wewnętrzna hali będzie o wiele większa i pozwoli na bardzo efektywne wykorzystanie wolnej przestrzeni.

A jaki jest czas złożenia i rozłożenia hali namiotowej? Generealnie zależy to od wielkości, konstrukcji hali oraz ekipy, która będzie zajmowała się złożeniem takiego obiektu. Zazwyczaj taka usługa trwa maksymalnie kilka dni. A gdy chcemy złożyć halę namiotową? Jej rozłożenie trwa jeszcze krócej, a rozłożona hala namiotowa zajmuje stosunkowo mało miejsca, dlatego przechowywanie jej oraz transport nie sprawia dużo kłopotu, szczególnie gdy mamy do dyspozycji odpowiednią flotę logistyczną.

Główną cechą, która sprawia, że firmy decydują się wybierać właśnie hale namiotowe jako infrastrukturę logistyczną czy produkcyjną jest fakt wyjątkowej mobilności i elastyczności zastosowań tego typu hal. A dodatkowo ich budowa i konstrukcja sprawiają, że w każdej chwili mogą zostać rozbudowane o kolejne moduły w zależności od potrzeb.

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat hal namiotowych? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

CYRKULACJA POWIETRZA W HALACH NAMIOTOWYCH
CZY ZAKUP HALI NAMIOTOWEJ MOŻE BYĆ DOFINANSOWANY Z ŚRODKÓW UE?
HALE NAMIOTOWE JAKO ZAKŁAD STOLARSKI

 

 

Call Now Button