Coraz więcej firm stawia na hale namiotowe zamiast na magazyny murowane. Z czego wynika ten trend? Hale magazynowe posiadają wiele zalet, jednak najważniejszą z nich jest możliwość elastycznego zarządzania powierzchnią magazynową – dlatego jest to idealne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców.

Zalety

Hale namiotowe i magazynowe są ciekawą alternatywą dla murowanych magazynów. Pod względem praktycznym zapewniają jednak większą funkcjonalność i stąd cieszą się coraz większą popularnością nawet wśród największych, globalnych firm jak np. Tesla. Przedsiębiorcy doceniają szereg zalet i mocnych stron tego rozwiązania.

Elastyczność

Najważniejszą jest elastyczność zarządzania przestrzenią magazynową – taką konstrukcję bez większego problemu można rozbudować w dowolnym momencie użytkowania. Nie bez znaczenia jest także możliwość szybkiego demontażu i złożenia w innym miejscu – to ogromna przewaga w porównaniu do magazynów stałych, które raz wybudowane pozostaną w swoim miejscu, podczas gdy wiele firm stawia dziś na elastyczność.

Wytrzymałość

Mogłoby się wydawać, że wytrzymałość murowanej konstrukcji będzie dużo większa niż hali magazynowej, jednak nowoczesne rozwiązania pozwalają stworzyć metalowy szkielet hali o parametrach podobnych do tych, co w przypadku klasycznych budynków magazynowych. Nawet hale o bardzo dużej powierzchni spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, a to przekłada się z kolei na żywotność konstrukcji. Hala namiotowa może zatem służyć przez wiele lat – bez utraty swoich właściwości.

galery29

Szybkość budowy

Tym, co wyróżnia hale namiotowe i magazynowe, jest szybkość powstawania konstrukcji. To olbrzymia przewaga nad murowanymi magazynami, które budowane są przez wiele miesięcy. Czas, jaki mija od zlecenia budowy do możliwości korzystania z nowej powierzchni magazynowej, jest bardzo ważnym czynnikiem pod względem opłacalności inwestycji.

Niższa cena

Stawianie hal namiotowych jest nie tylko szybsze, ale też tańsze niż w przypadku budynków magazynowych. Wynika to między innymi z użytych materiałów – najczęściej taka konstrukcja jest aluminiowa lub stalowa, natomiast poszycie wykonuje się z PCV, płyty warstwowej lub blachy trapezowej.

Wybierz najlepszą halę magazynową

Hale namiotowe i magazynowe posiadają szereg zalet, a ponadto w wielu aspektach są dużo lepszym rozwiązaniem niż murowane magazyny. Wpływa na to między innymi niski koszt postawienia takiej hali, możliwość powiększenia jej w dowolnym momencie, a także rozebrania i przeniesienia w inne miejsce.

Hale magazynowe to nowoczesne i elastyczne podejście do biznesu – umożliwiają one minimalizację kosztów oraz większą funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Duże korporacje doceniają elastyczność hal oraz szybkość ich powstawania, natomiast dla mniejszych przedsiębiorstw jest to tania powierzchnia magazynowa, którą łatwo będzie można rozbudować w przyszłości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

FINANSOWANIE ŚRODKÓW TRWAŁYCH

Call Now Button