Hala namiotowa jako magazyn magazynowe to bardzo ważny element współczesnej logistyki i spedycji. Coraz więcej firm decyduje się na zakup hali namiotowej oraz jej rozbudowę z czasem. Co jest takiego w halach namiotowych, że ich popularność ciągle rośnie?

Hale namiotowe, jako tańsza wersja przestrzeni magazynowej

Utarto się od dawna, że hale magazynowe jako przestrzenie magazynowe, to solidne konstrukcje, często wysokiego składowania, które muszą pomieścić nie tylko towary, ale również wysokie półki, na których będą składowane ciężkie palety z różną zawartością. W zależności od branży i przeznaczenia, są one cięższe lub lżejsze. Jednak zawsze są to towary, które zajmują przestrzeń magazynową i ważą kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilogramów. Aby składować tego typu palety, wymagany jest magazyn, który można zaadoptować do takiego składowania.

Tradycyjne magazyny to konstrukcje stalowe, które są na stałe związane z gruntem, podmurowane oraz murowane. Nie ma problemu z ich adaptacją, ponieważ zazwyczaj budowane są w ten sposób, że ich rozmiar i wysokość odpowiada standardom wysokiego składowania. A jak to się ma w stosunku do hal namiotowych? Tak naprawdę hale namiotowe mogą z powodzeniem zastępować hale tradycyjne. Nie ma problemu z ich adaptacją i wykorzystaniem ich przestrzeni do wysokiego składowania. Pod warunkiem, że różnego rodzaju regały będą odpowiednio przytwierdzone do podłoża, a grunt będzie składał się z wylewki, do której można je zakotwiczyć.

Jeżeli chodzi o rozmiar hal namiotowych, również nie istnieje żadne ograniczenie, ponieważ obecne technologie pozwalają na zbudowanie hali magazynowej o powierzchni kilku a nawet kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych o różnych kształtach i z dowolnym wyposażeniem wewnętrznych bram, okien czy innych elementów.

 

hala namiotowa jako magazyn

Modułowość i elastyczność hal namiotowych

Wiadomo już, że hale namiotowe, oparte o konstrukcje stalowe posiadają możliwość rozbudowy o kolejne moduły. Wystarczy, że klient zażyczy sobie rozbudować powierzchnię hali i nie będzie problemu z adaptacją tego pomysłu. Hale tradycyjne czy murowane posiadają ten problem, że są budowane według jednego projektu i naniesienie poprawek lub rozbudowa wiążą się z przeprojektowaniem hali i wyburzeniami ścian lub rozbiórką, co może być kosztowne i dosyć kłopotliwe.

Hale namiotowe oparte o konstrukcje stalowe mają tą przewagę, że można je w dowolny sposób demontować i montować w innym miejscu, dlatego rozbudowa hali polega na zdemontowaniu części konstrukcji i dołożeniu kolejnych modułów, zgodnie z preferencjami klienta. Oczywiście również wymagany jest odpowiedni projekt oraz zaadaptowanie podłoża, jednak w przypadku hal namiotowych z przeznaczeniem na powierzchnie magazynowe, nie mówimy o wyburzeniu czy rozbiórce, a o demontażu poszczególnych elementów, które można ponownie wykorzystać i nie będą uznane, jak w przypadku hal tradycyjnych, jako odpady budowlane.

Konstrukcje stalowe Konin Haltech Group

 

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button