Posiadanie hali namiotowej, to nie tylko prestiż dla przedsiębiorstwa, ale również możliwość stworzenia idealnego miejsca do przechowywania surowców, materiałów i wyrabianych dóbr. Dlaczego warto posiadać dodatkową przestrzeń magazynową w swojej firmie?

 

Hala namiotowa jako dopełnienie przedsiębiorstwa

Prowadzenie przedsiębiorstwa wymaga odpowiednich środków i kształtowania firmy w taki sposób, aby przynosiła jak największe zyski. Za tym idzie rozwój przedsiębiorstwa i tworzenie nowych miejsc pracy. Gdy potrzebne są dodatkowe przestrzenie magazynowe, mamy do wyboru kilka ciekawych rozwiązań. Firma może wybrać rozwiązanie najlepsze do aktualnej sytuacji i potrzeb. Oczywiście posiadanie własnego magazynu, wiąże się z dodatkowymi kosztami własnymi, w tym również kosztami utrzymania.

Dobrym rozwiązaniem, jest również wypożyczenie przestrzeni magazynowej lub najem. Minusem takiego rozwiązania, będzie oczywiście konieczność tworzenia sieci dostaw, a więc dostarczanie towarów i produktów z magazyn, który może być oddalony od siedziby firmy nawet o kilkanaście kilometrów. Jeżeli firma nie potrzebuje posiadać własnego magazynu, a rozwiązanie dostaw z zewnętrznego miejsca nie będzie problemem i nie zakłóci pracy przedsiębiorstwa, posiadanie hali namiotowej, nie będzie nikomu potrzebne. A co jeśli nie możesz sobie pozwolić na dostawy z zewnątrz?

Hala namiotowa, a hala tradycyjna

Tworzenie przestrzeni magazynowej na terenie własnego przedsiębiorstwa, zbuduje dla firmy nowe możliwości rozwoju. Dostawy z zewnętrznych magazynów, może wydłużyć czas produkcji oraz przyczynić się do rozbudowania struktur, które tworzą dodatkowe koszty oraz zwiększają działanie czynnika ludzkiego, ponieważ wymagają zatrudnienia dodatkowych rąk do pracy. W przypadku budowy hali tradycyjnej lub hali namiotowej, koszty związane z dostawą są ograniczone do minimum, ponieważ przedsiębiorstwo będzie korzystało z własnego magazynu.

Jaka jest różnica między halą tradycyjną i halą namiotową? Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, czego oczekujemy od nowej przestrzeni magazynowej. Może się okazać, że hala namiotowa nie będzie wcale dobrym wyborem dla Twojego przedsiębiorstwa. Możliwe, że Twoja firma potrzebuje tradycyjnej hali produkcyjnej o dużych gabarytach lub hali magazynowej o wysokim składowaniu. Oczywiście mówimy w tej chwili o przestrzeni magazynowej. W przypadku hal produkcyjnych sprawa wygląda zupełnie inaczej, ponieważ produkcja wymaga wielu dodatkowych urządzeń, przyłączy oraz sprzętu, który może być niemożliwy do zamontowania w hali namiotowej.

Jednak mówiąc o magazynie, hala tradycyjna będzie idealnym rozwiązaniem dla firm, które nie zmieniają swojej siedziby, a dodatkowe budynki, biurowce lub hale, to inwestycja w przyszłość, która będzie się zwracała z czasem. Przedsiębiorstwo, które rozwija swoje struktury wewnętrzne, buduje również własną, indywidualną sieć rozwiązań, które mają dostarczać surowce, półprodukty oraz narzędzia i maszyny prosto z magazynów. To bardzo wygodne rozwiązanie, ale również wymagające odpowiedniego nakładu pieniędzy i czasu.

Hale tradycyjne, to kompleksy wymagające odpowiednich pozwoleń. Podczas budowy takiej hali, jest wymagane zatrudnienie ekipy budowlanej oraz kierownika budowy. Podobnie, jak w przypadku budowy każdego innego budynku, czy to mieszkalnego, czy biurowego, hale tradycyjne są na stałe przytwierdzone do gruntu. Znaczy to tyle, że nie można ich później zdemontować czy przenosić. Raz wybudowana hala, może zostać zburzona lub zdemontowana na stałe, a jej poszczególne części nie nadają się do ponownego użycia. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku hali namiotowej.

posiadanie hali namiotowej

 

Hala namiotowa jako alternatywa dla dynamicznych firm

Hale namiotowe cieszą się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że nawet przedsiębiorstwa rolne zainteresowane są wykorzystaniem ich jako magazyny i hale produkcyjne. Szczególnie ten sektor stał się dość mocno zainteresowany możliwościami i mobilnością hal tego typu. Lekka i wytrzymała konstrukcja sprawia, że montaż hali namiotowej może trwać nawet 24 godziny i uzależniony jest wyłącznie od wielkości hali oraz doświadczenia ekipy montażowej. Doświadczeni pracownicy potrafią składać hale w 24 – 48 godzin i obsłużyć w ciągu miesiąca wielu zadowolonych klientów.

Dlaczego rekomendujemy wybór hali namiotowej? Oczywiście jesteśmy producentem, więc w naszym interesie, jest rekomendować nasze produkty. Jednak to nie jest jedyny czynnik, który za tym przemawia. Zajęliśmy się produkcją hal namiotowych nie bez powodu. Wierzymy w słuszność tej decyzji oraz możliwości, jakie daje ta technologia. Moglibyśmy powiedzieć, że wybór należy do Ciebie i to tylko Ty decydujesz, czy chcesz mieć halę namiotową, czy tradycyjną halę przytwierdzoną na stałe do ziemi. To od Ciebie zależy, czy chcesz mieć możliwość demontażu hali, aby przenieść ją w inne bardziej dogodne Tobie miejsce (bo na przykład firma będzie potrzebowała nowego biurowca i w miejscu hali sobie go postawi), czy wolisz zbudować halę, która będzie stała przez lata w tym samym miejscu.

Hala namiotowa jako obiekt magazynowy czy hala produkcyjna to optymalne rozwiązanie i wyjątkowo tanie. Chcesz wiedzieć, dlaczego hale namiotowe to idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Pisz śmiało do nas! -> KONTAKT

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

HALE NAMIOTOWE HALTECH GROUP KONIN – 5 PYTAŃ DO NASZEGO EKSPERTA
DOCIEPLANIE HALI NAMIOTOWEJ IESIENIĄ I ZIMĄ
KRATOWNICE STALOWE – RODZAJ I CHARAKTERYSTYKA
HALA NAMIOTOWA JAKO UDANA INWESTYCJA
Z CZEGO ZBUDOWANE JEST POSZYCIE HALI NAMIOTOWEJ

Call Now Button