W jaki sposób zapewnić wymianę powietrza w hali namiotowej?

Lato to bardzo intensywny okres, a temperatury panujące na dworze zmieniają się, jak w kalejdoskopie. Jednak gdy temperatura powietrza przekracza 25 stopni, pod dachem hali namiotowej robi się naprawdę gorąco. Takie temperatury mogą wpływać bardzo różnie na składowane towary, urządzenia oraz ludzi pracujących w środku kompleksu. Ważna jest więc odpowiednia cyrkulacja powietrza w halach namiotowych i wymiana powietrza. To bardzo ważny element, który z pewnością zapewni komfort pracy, a składowanym dobrom odpowiednią temperaturę.

Odpowiednia cyrkulacja powietrza pozwoli pracownikom, w szczególności produkcyjnym, na komfortową pracę oraz odpowiednie warunki, dzięki którym efektywność pracy stanie się optymalna.

 

Klimatyzacja i wentylacja hal namiotowych

Bardzo ważnym elementem każdej hali namiotowej podczas okresu letniego, jest odpowiednia wentylacja i klimatyzacja wewnątrz kompleksu. Jednym z bardzo efektywnych rozwiązań, które z pewnością mogą pomóc przedsiębiorcy w utrzymaniu odpowiedniej temperatury, wilgotności oraz stworzyć dobre warunki wewnątrz hali namiotowej, mogą być klimatyzatory ewaporacyjne. Bardzo dobrze wentylują oraz chłodzą powietrze bez ujemnego wpływu na jakość chłodzenia.

Z uwagi na pewne ograniczenia izolacyjne materiałów, z których wykonywane są hale namiotowe, zastosowanie w ich wnętrzu klimatyzacji freonowej, czy inaczej sprężarkowej, nie jest opłacalne z uwagi na niewielką wydajność przenośnych modeli takich klimatyzatorów. Dodatkowo dochodzą dość wysokie koszty pracy samych urządzeń. Należy również pamiętać o tym, że materiały, którymi powleczone są hale namiotowe mogą bardzo szybko się nagrzewać, więc zastosowanie niektórych typów urządzeń klimatyzujących, może być niedozwolona lub nie zalecana.

 

Klimatyzatory ewaporacyjne – charakterystyka

Zastosowanie klimatyzatorów ewaporacyjnych może w dużym stopniu przyczynić się do oszczędności na zużyciu energii elektrycznej. Dzięki dość dużemu wydmuchowi powietrza oraz skutecznej redukcji temperatury powietrza wewnątrz hali namiotowej, tego typu wentylacja przyczynia się do doskonałej cyrkulacji powietrza oraz obsługi danego pomieszczenia. Dodatkowo dzięki swojej budowie oraz odpowiedniej charakterystyce, nie nie wpływają ujemnie na jakość chłodzenia przy częściowo otwartych ścianach oraz bramach hali namiotowej.

Specyfika pracy klimatyzatorów ewaporacyjnych sprawia, że powietrze wewnątrz hali namiotowej, jest przez cał czas przedmuchiwane, co powoduje, że w niedługim czasie następuje całkowita wymiana powietrza na świeże i chłodne, dzięki temu hala namiotowa, która jest wyposażona w tego typu urządzenia, jest wentylowana w trybie ciągłym.

Call Now Button